ساتوشی ناکاموتو ، بزرگترین نهنگ بازار بیت‌کوین!

0
170

براساس گزارش جدید Whale Alert، ماینر معروف به پاتوشی (Patoshi) بیش از یک میلیون بیت کوین در دوران ابتدایی به منظور محافظت از شبکه در برابر حملات ۵۱ درصد استخراج کرده است. به نظر می رسد پاتوشی همان خالق ناشناس بیت کوین ساتوشی ناکاموتو باشد و بلوک های اولیه بدست آمده در اثر همکاری وی با هال فینی (Hall Finney) است.

Whale Alert با بررسی تحقیقات قبلی که توسط محقق رمز ارزها، سرجیو لرنر (Sergio Lerner) صورت گرفته، به این نتیجه رسیده است. لرنر اصطلاح ماینر پاتوشی را هنگامی که الگوی رمز ارزهایی که نشانگر ماینرهای اولیه بود، بدست آورد.

در نمودار زیر الگوی پاتوشی ترسیم شده و نشان می دهد که خطوط مستقیم از نرم افزار استاندارد استخراج بیت کوین استفاده شده و خطوط نقطه ای مانند به پاتوشی نسبت داده می شود.

براساس الگوهای به جا مانده از ماینر بر روی برخی از کدهای موجود در هر بلوک بیت کوین، Whale Alert به این نتیجه رسید که عملیات اولیه استخراج بیت کوین از حداکثر ۴۸ رایانه تشکیل شده بود و یکی از آنها مسئولیت هماهنگی را بر عهده داشته است. طبق گفته Whale Alert، دو دلیل برای تنظیم سرعت وجود داشت، اینکه زمان بلوک را نزدیک به علامت ۱۰ دقیقه نگه دارد یا برای محافظت از شبکه در برابر حمله ۵۱ درصدی بود. ساتوشی با بزرگ شدن شبکه، ۶۰ درصد از میزان هش ریت را ثابت نگه داشت زیرا حمله ۵۱ درصدی یک تهدید بزرگ برای بیت کوین در آن زمان بود.

آیا ناکاموتو تا به حال بیت کوین هایش را فروخته است؟

به نظر می رسد با افزایش هش ریت جهانی و استخراج بیت کوین، اقدامات ماینر پاتوشی با دقت محاسبه و در جهت محافظت از شبکه در نظر گرفته شده است. بعید به نظر می رسد که همین فرد بخواهد مقداری از بیت کوین ها را به فروش برساند زیرا این امر تأثیر بدتری را برای شبکه بیت کوین به همراه خواهد داشت. درواقع هدف اصلی ساتوشی سلامت و مهیا کردن شرایط برای روند رو به رشد بیت کوین بود.

Whale Alert با بیان این جمله نتیجه گیری می کند:

“زمان خاموشی دستگاه ها، نوع رفتار، کاهش منظم سرعت استخراج و مشکلات کمبود هزینه نشان می دهد که ساتوشی فقط به توسعه و محافظت از شبکه علاقه مند بود. بیت کوین استخراج شده توسط پاتوشی احتمالا محصول جانبی این تلاش ها بوده و بعید به نظر می رسد که باقیمانده آنها خرج شوند، اگرچه این سؤال باقی مانده است که چرا ناکاموتو آنها را نسوزانده است. “

لرنر همچنین معتقد است که اقدامات ماینر پاتوشی ناشی از سود مالی نبوده و طبق گفته وی، “ساتوشی هرگز از رمز ارزهای خود استفاده نخواهد کرد”.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید