خرید طلا توسط وارن بافت ، خبر خوب برای بیت‌ کوین!

0
232

شرکت هولدینگ Berkshire Hathaway متعلق به وارن بافت (Warren Buffett)، سهام بانکی خود را برای خرید یک شرکت استخراج طلا به فروش رساند. سرمایه‌گذاران می‌گویند این امر می‌تواند به‌طور غیرمستقیم منجر به افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) شود.

هولدینگ ۵۰۳ میلیارد دلاری Berkshire Hathaway به رهبری وارن بافت، سهام گلدمن ساکس را برای خرید یک شرکت استخراج طلای کانادایی به نام Barrick Gold فروخت. مکس کایزر (Max Keiser)، بنیان‌گذارHeisenberg Capital و از سرمایه‌گذاران قدیمی بیت‌کوین می‌گوید که این اتفاق می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به ۵۰ هزار دلار برساند.

وب ‌سایت خبری Fortune در ۱۵ آگوست گزارش داد که این شرکت بخش اعظمی از سهام خود درJPMorgan Chase، Wells Fargo و PNG را به فروش رساند. تصمیم بافت برای سرمایه‌گذاری روی طلا به‌جای بانک‎ها چه چیزی در مورد بیت‌کوین به ما نشان می‌دهد؟

تصمیم بافت مبنی بر فروش کامل سهام گلدمن ساکس، پس ‌از آن که این بانک برای دومین بار بیشترین سود معاملاتی سه‌ماهه خود را با ۱۳٫۳ میلیارد دلار تجربه کرد، نشان می‌دهد که بافت نسبت به سرمایه گذاری روی صنعت بانکداری در دراز ‌مدت مطمئن نیست.

در عوض، بافت سهام Barrick Gold را خریداری کرد که سهام آن در سال ۲۰۲۰ به ‌مانند طلا رشد کرده بود. Barrick Gold یک شرکت استخراج طلای کانادایی است که در یک سال اخیر رشد ۴۵ درصدی را تجربه کرده است. ارزش سهام این شرکت پس از سرمایه‌گذاری Berkshire، ۸٫۱۱ درصد رشد کرد. مکس کایزر، سرمایه‌گذار طرفدار بیت‌کوین که در شرکت‌هایی مانند Kraken و Bitfinex سرمایه‌گذاری کرده است، معتقد است که سرمایه‌گذاری وارن بافت روی طلا می‌تواند به نفع بیت‌کوین تمام شود. وی گفت که احساسات مثبت پیرامون طلا می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین که برخی آن را «طلای دیجیتال» می‌نامند، منتهی شود.

وی در ادامه افزود:

«ارزش یک شرکت جهانی مدیریت صندوق ۱۰۰ تریلیون دلاری، کمتر از ۱ درصد از حجم سرمایه‌گذاری شده در طلا است. اکنون با ورود وارن بافت به طلا، اگر حداقل ۵ درصد تخصیص جهانی به طلا را در نظر بگیریم، نتیجه طلای ۵۰۰۰ دلاری است، اگر تخصیص ۱ درصد (۱ تریلیون دلار) به بیت‌کوین را در نظر بگیریم، قیمت بیت‌کوین به ۵۰۰۰۰ دلار می‌رسد.»

تراویس کلینگ (Travis Kling) مدیر سبدگردانی و بنیان‌گذار صندوق Ikigai نیز در این رابطه به اظهار نظر پرداخت. کلینگ با اشاره به اظهارات تردید آمیز بافت در سال ۱۹۹۸ در مورد طلا که گفته بود طلا کاربرد ندارد، اظهار داشت:

«این‌ها سخنان وارن بافت در سال ۱۹۹۸ در مورد طلا بود، فقط محض این‌که نگران هستید بیت‌کوین در سال‌های آینده چه وضعیتی خواهد داشت. امروز اعلام شد که Berkshire Hathaway اولین سهام طلای خود را خریداری کرده است. دلایل این اقدام هم کاملاً آشکار است.»

رالی هم‌زمان بیت‌کوین و طلا از زمان سقوط بازار جهانی در اواخر ماه مارس، حاکی از این است که روزبه‌روز سرمایه‌گذاران بیشتری، بیت‌کوین را به‌عنوان ذخیره ارزش لحاظ می‌کنند. اخیراً، شرکت اطلاعات کسب ‌و کار میلیارد دلاری میکرو استراتژی، حجم بسیار زیادی از بیت‌کوین را خریداری کرده است. این شرکت گفت که از این ‌پس بیت‌کوین دارایی اصلی خزانه این شرکت خواهد بود و آن‌ها بیت‌کوین را به‌عنوان یک ذخیره ارزش و یک دارایی امن پذیرفته‌اند.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید