پامپلیانو : ارزش بازار بیت‌ کوین از طلا سبقت خواهد گرفت!

0
196

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار موسسه‌ی Morgan Creek Digital، معتقد است که تا پایان سال ۲۰۲۹، ارزش بازار بیت‌کوین (BTC) با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد و از ارزش بازار طلا بالاتر خواهد بود. توییت بنیان‌گذار Morgan Creek Digital، پاسخ طعنه‌آمیزی به منتقد بزرگ بیت‌کوین، پیتر شیف (Peter Schiff) را به دنبال داشت:

پیتر شیف در توییتی با کنایه به بیت‌کوین و طرفداران آن بیان کرد:

«اگر تا سال ۲۰۲۹ ارزش بازار بیت‌کوین از ارزش بازار کلاه بیس‌بال بالاتر برود، خوش‌شانس خواهید بود.»

این موضوع باعث شد پامپلیانو بر پیش بینی خود پافشاری کند. او در پاسخ به شیف گفت که سعی داشت در پیش‌بینی خود محافظه‌کار باشد:

«فکر می‌کنم بازه تقریباً ۱۰ ساله، کمی محافظه‌کارانه است، من سعی کردم بسیاری از چیزهایی که ممکن است از سرعت رشد ارزش بازار بیت‌کوین کم کند، را هم در نظر بگیرم. با این حال بیت کوین به راحتی توانایی عبور از بازار طلا را خواهد داشت.»

در زمان نگارش این خبر، ارزش بازار فعلی بیت‌کوین در حدود ۲۲۷ میلیارد دلار است، درحالی‌که ارزش بازار طلا حدود ۹ تریلیون دلار می‌باشد. این بدان معنی است که ارزش بازار طلا تقریباً ۴۰ برابر بیشتر از بیت‌کوین است. از توییت پامپلیانو معلوم نبود که آیا منظور او عبور ارزش بازار بیت‌کوین از ارزش بازار فعلی طلا بود یا ارزش بازاری که طلا در سال ۲۰۲۹ به آن دست خواهد یافت. پامپلیانو در گفتگو با  شبکه‌ی خبری و تحلیلی کوین‌تلگراف (Cointelegraph) بیان کرد:

“در سال ۲۰۲۹، در مقایسه این دو دارایی، ارزش بازار بیت‌کوین بیشتر از طلا خواهد شد.”

چند سناریو برای عبور بیت‌کوین از طلا وجود دارد. در یک سناریو، ارزش هر دو دارایی رشد می‌کند اما بیت‌کوین رشد بسیار سریع‌تری خواهد داشت. در سناریو دیگر، بیت‌کوین به رشد خود ادامه داده، درحالی‌که ارزش طلا رو به کاهش می‌رود. اگر سناریو اول را در نظر بگیریم، ارزش بازار بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۹ از ۹ تریلیون دلار عبور خواهد کرد. در سناریو دوم، ارزش بازار بیت‌کوین پایین‌تر از ۹ تریلیون دلار خواهد بود اما کماکان بالاتر از طلا قرار می‌گیرد.

در هر صورت، برای یک دارایی ذخیره ارزش که فقط ۱۰ سال از پیدایش آن گذشته، این‌ یک دستاورد چشمگیر خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید