شرایط روانی و احساسی حول بازار رمز ارز و موقعیت خرید ایجاد شده!

0
197

با ریزش اخیر بازار، شرایط روانی و احساساتی که در شبکه‌های اجتماعی درباره بیت کوین (BTC) در جریان است به پایین‌ترین سطح خود در طی دوسال گذشته رسیده که خبر خوبی برای کسانی است که ترجیح می‌دهند در خلاف جهت عموم حرکت کنند. تحلیل‌گران درون زنجیره با قاطعیت تمام اعلام کرده‌اند که زمانی که احساسات عمومی حاکی از ترس، وحشت، عدم قطعیت و شک است، قیمت بیت کوین و دیگر دارایی‌های رمزنگاری‌شده آماده‌ی یک جهش قیمتی چشمگیر می‌شوند. این احساسات نشان‌دهنده این هستند که اکنون بهترین زمان برای خرید است.

بنابر توییت منتشر شده از سوی Sentiment احساساتی که در حال حاضر در مواجهه با قیمت‌های بیت کوین مشاهده می‌شود، این‌طور به نظر می‌رسد که ترس بازار را فرا گرفته است. Sentiment در ادامه افزوده است که این رویداد از ابتدای سپتامبر و از زمانی که ارزش بازار ۶۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد، آغاز شده است.

«این درست همان اتفاقی بود که از اوایل سپتامبر در بیت کوین، اتریوم و بسیاری از آلت کوین‌ها شاهد بوده‌ایم.»

این شبکه در ادامه افزود:

«معمولا بهترین فرصت خرید ارز دیجیتال زمانی فراهم می‌شود که معامله‌گران متوسط چه از نظر روانی و چه از نظر مالی میدان را خالی کرده‌اند. این همان اتفاقی است که معیارهای فعلی به ما نشان می‌دهند.»

به‌دنبال کاهش شدید قیمت‌ها در سپتامبر، احساسات منفی در بازار شدت گرفت، Sentiment همچنین می‌گوید که احساسات عمومی درباره بیت کوین روی شبکه توییتر همچنان ادامه خواهد داشت و حول پایین‌ترین بازه قیمتی دو ساله بیت کوین در گردش خواهد بود. به‌این‌ترتیب عده زیادی اعتماد خود را به قیمت‌ها از دست می‌دهند و قیمت را در بازه‌ای کمتر از ۱۰ هزار دلار باقی نگه می‌دارند.

 این خبر خوبی برای نهنگ‌های بازار خواهد بود؛ آنها ترجیح می‌دهند که در خلاف جهت عموم مردم حرکت کنند. رویداد مشابهی نیز در اتریوم روی داد که طی آن احساسات منفی قیمت را به پایین‌ترین حد دوسالانه رساند. این معیار با استفاده از مدلی که از یادگیری ماشینی ساخته شده است، دامنه وسیعی از اطلاعات مربوط به ۱.۶ میلیون توییت را بررسی می‌کند. این اطلاعات به عنوان اطلاعات مثبت و منفی طبقه‌بندی شده‌اند.

علاوه بر این، شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز وارد مرحله ترس شده و در هنگام نگارش این خبر عدد ۴۳ را نشان می‌دهد.

یکی از تحلیل‌گران و تریدرهای به نام بازار رمز ارز در این رابطه این چنین بیان کرد:

 «اگر نظر مرا بخواهید، این‌طور به نظر می‌رسد که راه خوشبینانه‌ای برای ایجاد یک تله خرسی وجود دارد و به احتمال زیاد چراغ سبزی برای تمام کسانی که به دنبال فروش هستند نیز روشن می‌شود.»

لارک دیویس (Lark Davis) می‌گوید که صرف نظر از عملکرد فعلی بازار رمزارز، سپتامبر همیشه ماه بدی برای بازار سهام بوده و ارتباط بیت کوین با این موضوع می‌تواند هفته‌های صعودی را در پیش داشته باشد.

 در توییت او می‌خوانیم که:

«شاخص S&P 500در ماه سپتامبر بسیار ضعیف عمل کرده است و در ماه اکتبر سال‌های منتهی به انتخابات نیز عملکرد ضعیفی دارد. ارتباط شدید بیت کوین با بازار سهام نشان می‌دهد که در طی ۶ هفته آینده روند صعودی شدیدی را در بیت کوین شاهد خواهیم بود. خبر خوب این که ماه نوامبر همواره یکی از بهترین ماه‌های بازار است.»

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید