سرمایه‌گذاری 7 میلیارد دلاری شرکت‌های عمومی در بیت‌ کوین!

0
196

شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) با ۵ میلیارد دلار بیت‌کوین (BTC) به سرعت درحال مواجهه با رقبای جدیدی چون شرکت‌های کوین‌شیرز (CoinShares) و میکرواستراتژی (MicroStrategy) است. در سال جاری دارایی‌های بیت‌کوین در شرکت‌های عمومی به ۶٫۸ میلیارد دلار رسیده و تازه‌واردان در تلاش برای پیشی گرفتن از غول این صنعت یعنی گری‌اسکیل هستند. به گزارش Coin98 Analytics، تاکنون ۱۳ شرکت عمومی بر روی بیت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کرده‌اند. شرکت گری‌اسکیل که از آن به عنوان غول مدیریت سرمایه یاد می‌شود، با ۴۴۹۵۹۶ بیت‌کوین (۵٫۱۴ میلیارد دلار) تحت اختیار خود به عنوان بزرگترین بازیگر این رمزارز محسوب می‌شود و بعد از آن شرکت کوین‌شیرز با ۶۹۷۳۰ بیت‌کوین (۷۹۷ میلیون دلار) در جایگاه دوم قرار دارد.

رتبه سوم متعلق به شرکت میکرواستراتژی با ۳۸۲۵۰ بیت‌کوین (۴۳۷٫۱ میلیون دلار) است که پس از اعلام تمایل به بهره‌گیری از استاندارد‌ بیت‌کوین، موجی در بازار ایجاد کرد. در رتبه چهارم نیز شرکت گلگسی دیجیتال (Galaxy Digital) متعلق به مایک نووگراتز (Mike Novogratz) با ۱۶۵۵۱ بیت‌کوین (۱۸۹٫۱ میلیون دلار) قرار دارد. در مجموع ۱۳ شرکت عمومی حدود ۶۰۰ هزار بیت‌کوین (به ارزش ۶٫۸۶ میلیارد دلار) تحت کنترل خود دارند و گری‌اسکیل با افزایش دارایی خود همچنان با اختلاف پیشتاز است؛ به طوریکه مدیرعامل این شرکت، بری سیلبرت (Barry Silbert) در واکنش به این آمار، آن را خورشید این صنعت نامیده است.

با وجود تمام فعالیت‌های عمومی سیلبرت، میکائیل سیلور (Michael Saylor) مدیر عامل میکرواستراتژی که امسال بیشترین تاثیرگذاری را بر صنعت رمزارز داشته است، پس از خرید بیت‌کوین، شروع به مصاحبه‌های مکرر پیرامون برتری این رمزارز نسبت به ارزهای فیات کرد و همچنان با این شعار در فضای مجازی درحال فعالیت است. سیلور در پاسخ به توئیتی از سیلبرت در ۱۲ اکتبر که در آن از دیدگاه بانک انگلیس نسبت به بیت‌کوین صحبت شده بود، این‌طور عنوان کرد:

“بیت‌کوین نخستین سیستم پولی دیجیتال است که می‌تواند تمام پول‌های جهان را برای هر شخص، شرکت یا هردولتی به طور عادلانه و برابر و بدون هیچگونه آسیب و ضرر نگهداری کند.”

درماه‌های اخیر بیت‌کوین نسبت به قدرت دلار و نوسانات شاخص ترس (VIX) واگرایی نشان‌ داده و فرصت‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذارانی که به تنوع سبد دارایی خود علاقه‌مند هستند فراهم کرده است. کوین‌تلگراف (Cointelegraph) در گزارشی با مقایسه داده‌های دارایی‌های دیجیتال با بازارهای دیگر، عنوان کرده است که درحال حاضر سهام شاخص S&P 500‌ و طلا با بیت‌کوین بیشترین همبستگی را داشته و این همبستگی درحال افزایش است. این موضوع بر پیش‌بینی اخیر مبنی بر وجود واگرایی مشهود میان بیت‌کوین و بازارهای سنتی صحه گذاشته و تحلیل‌گران معتقدند که این واگرایی و جدا شدن روند رشد بیت‌کوین از سایر بازارها می‌تواند مسیر را برای افزایش چشمگیر قیمت آن هموار سازد. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید