ثبت بزرگترین تراکنش بیت کوین در تاریخ، به لحاظ ارزش دلاری!

0
138

براساس داده‌های منتشر شده توسط شبکه‌ی تحلیلی ویل آلرت (Whale Alert)، به تازگی بزرگترین تراکنش بیت‌کوین (BTC) در تاریخ، به لحاظ ارزش دلاری، توسط یکی از هولدرهای ناشناس این رمزارز، انجام شده است. درحالی‌که قیمت بیت‌کوین در محدوده ۱۳ هزار دلار درحال تثبیت بود، اخیراً یک کیف پول بیش از ۱ میلیارد دلار از دارایی‌های دیجیتال خود را منتقل کرده است. براساس داده‌های درون زنجیره‌ای، یک هولدر ناشناس بیش از ۸۸۸۵۷ واحد بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۱٫۱۵ میلیارد دلار انتقال داده است.

شایان ذکر است که این تراکنش تنها با ۰٫۰۰۰۲۷۸۴۷‌ واحد بیت‌کوین به عنوان کارمزد یا به عبارتی ۳٫۵۸ دلار صورت گرفته است. این کوین‌ها در تاریخ ۲۶ اکتبر بر روی بلاک ۶۵۴۳۶۴ تایید شده‌اند. داده‌های پلتفرم تحلیلی کریستال بلاک‌چین (CrystalBlockchain) نشان می‌دهد که این کاربر کوین‌ها را از آدرسی تحت عنوان کیف پول ژاپو (Xapo) ارسال کرده است. از آنجا که در سال ۲۰۱۹ امانتداری صرافی کوین‌بیس (Coinbase) سکان هدایت شرکت ژاپو را بدست گرفت، این احتمال وجود دارد که مبدا انتقال این ۱٫۱۵ میلیارد دلار بیت‌کوین از یک صرافی مستقر در آمریکا بوده باشد.

چنین تراکنشی در میان رمزارزها به لحاظ ارزش دلاری بی‌سابقه بوده و آخرین رکورد متعلق به صرافی بیتفینکس (Bitfinex) با انتقال ۱۶۱۵۰۰ واحد بیت‌کوین،‌ به ارزش ۱٫۱ میلیارد دلار در آن زمان، با کارمزد ۰٫۶۸ دلار در ماه آپریل است. البته رکورد بیشترین مقدار بیت‌کوین منتقل شده متعلق به هیچکدام از این تراکنش‌ها نیست. بلکه این رکورد متعلق به تراکنشی با حجم ۵۵۰ هزار واحد بیت‌کوین است که در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱ توسط صرافی ام‌تی گاکس (Mt. Gox) انجام شد. بیت‌کوین‌های این تراکنش حدود ۱٫۳۲ میلیون دلار در آن زمان ارزش داشت.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید