بازار کابوس‌وار برای آلت‌ کوین‌ها و کاهش ارزش چشمگیر آن‌ها!

0
142

قیمت بیت‌کوین (BTC) درحالی در کانال ۱۳ هزار دلار قرار دارد که اکثر آلت‌کوین‌ها با ریزش شدیدی همراه بوده به طوری که بازار رمزارز بیش از ۱۰ میلیارد دلار از ارزش خود را در یک روز از دست داده است. پس از جهش بیت‌کوین به بالاتر از ۱۴۱۰۰ دلار درآخر هفته، این رمزارز همچنان در تقلا برای حفظ روند صعودی خود است. اما با نگاهی به وضعیت آلت‌کوین‌ها، درمی‌یابیم که بازار در شرایط نگران کننده‌ای به سر می‌برد، به طوریکه ارزش کل بازار رمزارز در زمان نگارش این خبر به ۳۹۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

سایت Cryptopotato طی گزارشی درآخر هفته بیان کرد که بیت کوین موفق به فتح سقف قیمتی جدید ۱۴۱۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ شده است. این رکورد با رکورد قبلی در اکتبر از آن حیث تفاوت دارد که با این رکورد جدید بیت‌کوین عملاً سقف سال ۲۰۱۹ را نیز شکسته است. به همین ترتیب،‌ بیت‌کوین به بالاترین سطح قیمتی خود از ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است. با این حال، خرس‌ها با دخالت در بازار مانع از افزایش بیشتر قیمت این رمزارز شدند. از این رو، ارزش بیت‌کوین به تدریج در روزهای اخیر کاهش پیدا کرد اما توانست تا حدودی خود را بازیابی کند.

در طول جهش قیمتی اخیر بیت‌کوین، اکثر آلت‌کوین‌ها تاحدودی از قافله عقب ماندند و این باعث افزایش ۶ درصدی سلطه بیت‌کوین بر بازار رمزارز تنها ظرف چند هفته گردید. تنها در ۲۴ ساعت گذشته، سهم بیت‌کوین از بازار به ۶۴ درصد رسیده است. در شرایط فعلی وضعیت اکثر آلت‌‌کوین‌ها وخیم است. اتریوم (ETH) که همین چند روز پیش ارزشش به بالاتر از ۴۰۰ دلار رسیده بود، اکنون با کاهش ۴ درصدی در زمان نگارش این خبر روبرو شده و دیگر رمز ارزهای مطرح نیز مانند ریپل (XRP)، بیت‌کوین‌کش (BCH)، بایننس‌ کوین (BNB)، چین‌لینک (LINK)، کاردانو (ADA) و لایت‌کوین (LTC) نیز افت چشمگیری را تجربه کردند.

همانطور که پیشتر اعلام شد، اکثر توکن‌های دیفای (DeFi) نیز با افت ارزش همراه بوده‌اند و توکن رزرو رایتس (RSR) با افت ۱۵ درصدی صدرنشین توکن‌های دیفای از نظر افت قیمت است. سوشی سواپ (SUSHI) با ۱۴ درصد افت قیمت، کامپوند (COMP) با ۱۳ درصد، آوه (AAVE) 13 درصد، لوپرینگ (LRC) 11.8 درصد، توکن شبکه سینتتیکس (SNX) 11.6 درصد افت و توکن انرژی وب (EWT) با ۱۱٫۵ درصد کاهش در زمان نگارش این خبر، از جمله توکن‌هایی هستند که افت دو رقمی قیمت را تجربه کردند.

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید