جهانی شدن خدمات رمزنگاری پی پال در سال ۲۰۲۱ و حمایت از CBDC ها

0
142

پی پال در نظر دارد خدمات کریپتو را برای کاربران خود با استفاده از برنامه ونمو (Venmo) در سطح جهانی راه اندازی کند و این شرکت پا در عرصه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خواهد گذاشت.

مدیران پی پال از جزئیات بیشتری در مورد برنامه های خود برای ورودی پرشتاب به بخش کریپتو در سال آینده خبر دادند که از جمله آن ها پشتیبانی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بوده است.

دن شولمن (Dan Shulman)، مدیرعامل پی پال، با تأکید بر سرعت تغییر در بخش های پرداخت و خدمات مالی گفت: “به وضوح جهان به سرعت در حال حرکت از حالت فیزیکی به دیجیتال است.”

شولمن با استناد به بحث و گفتگو با بانک های مرکزی، نهادهای نظارتی و رهبران صنعت کریپتو اظهار داشت: “هیچ تردیدی وجود ندارد که ارزهای دیجیتال از اهمیت و قابلیت های بیشتری برخوردار خواهند شد”. وی گفت: “بحث در مورد زمان و چگونگی اجرای CBDC هاست و نه در مورد موجودیت آن ها”.

مدیر اجرایی پی پال گفت که این شرکت به شکل دهی سودمند [CBDC]، از جمله تسهیل همکاری با ریل های پرداخت موجود و تقویت پذیرش در بین فروشندگان کمک خواهد کرد. شولمن همچنین سیستم مالی قدیمی را برای بسیاری از مردم عادی “ناکارآمد” توصیف نمود.

وی گفت: “من فکر می کنم که پلتفرم ما و همه زیرساخت های دیجیتالی جدید که هم اکنون ایجاد می کنیم می توانند به مدیریت و جابجایی پول کمک کنند تا کارآمدتر، کم هزینه تر و سریعتر باشند.”

ماه گذشته، پی پال اعلام کرد خدماتی را ارائه می دهد که به مشتریان امکان خرید، فروش و نگهداری دارایی های کریپتو را ارائه می نماید که بازتاب های زیادی در بازارهای ارز دیجیتال داشته است. همچنین دارایی های کریپتو توسط شبکه تجاری پی پال ۲۸ میلیون فروشنده را پشتیبانی می کند.

در حالی که در حال حاضر فقط ۱۰٪ از کاربران پی پال در ایالات متحده به خدمات کریپتوی آن دسترسی دارند، شولمن خاطرنشان کرد که انتظار می رود که این دسترسی تا قبل از دسامبر به بقیه کشورها نیز داده شود.

وی افزود: “ما در حال مشاهده افرادی هستیم که قبلاً کریپتو خریده اند، چندین بار در روز کیف پول خود را باز می کنند تا بررسی کنند که با سرمایه گذاری های کریپتوی آن ها چه اتفاقی می افتد.”

شولمن اعلام کرد که در پاسخ به تقاضا، پی پال محدودیت خرید هفتگی کریپتوی خود را از ۱۰,۰۰۰ دلار به ۱۵,۰۰۰ دلار افزایش خواهد داد.

مدیرعامل این شرکت افزود: “در طول سال آینده، شاهد حرکت ما در چند حوزه مختلف خواهید بود.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید