افزایش چشمگیر درآمد حوزه ماینینگ بیت‌ کوین!

0
167

درحالی که بیت‌کوین (BTC) در روزهای گذشته به بالاترین سطوح قیمتی خود از ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون رسیده، از سوی دیگر سودآوری ماینینگ این رمزارز نیز در پی چند عامل افزایش چشمگیری داشته است. براساس داده‌های سایت Blockchain.com، پس از آنکه پاداش بلاک ماینر‌ها در هاوینگ سوم در می ۲۰۲۰ از ۱۲٫۵ واحد به ۶٫۲۵ واحد بیت‌کوین کاهش یافت، اکنون درآمد ماینینگ به ارقامی رسیده که بعد از هاوینگ رویت نشده بود. درآمد ماینرهای بیت‌کوین در ۴ نوامبر به ۲۰٫۸ میلیون دلار رسید.

این افزایش درآمد در ماینینگ بیت‌کوین ناشی از دوبرابر شدن قیمت این رمزارز از زمان هاوینگ سوم تاکنون بوده است. قیمت بیت‌کوین در ۴ نوامبر با رسیدن به ۱۵۹۵۰ دلار، سقف جدیدی را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند و در طی هفت روز گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است. همچنین این افزایش درآمد ماینرها می‌تواند ناشی از افزایش کارمزد معاملات این رمزارز باشد. همانطور که سایت خبری کوین‌تلگراف (Cointelegraph) پیشتر گزارش کرده بود، کارمزد معاملات بیت‌کوین در اواخر اکتبر با افزایش ۲۰۰ درصدی همراه بوده است.

در واقع درصد درآمد ماینرها از کارمزد معاملات به طور چشمگیری افزایش یافته و تقریبا ۴٫۱۵ میلیون دلار یا به عبارتی ۲۰ درصد از کل درآمد ماینینگ را شامل می‌شود. درحالی که درآمد ماینینگ افزایش یافته، در این برهه برخی ماینرها ممکن است اقدام به فروش کنند. تحلیلگران پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) معتقدند که افزایش شاخص موقعیت ماینر (Miner’s Position Index) به عدد ۴، ماینرها را متقاعد خواهد کرد تا اقدام به فروش بیت‌کوین‌های خود کنند.

علاوه‌ بر این، از زمان شکست سطح قیمتی ۱۵ هزار دلار، تراکنش‌های ماینرها به صرافی‌ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است. با این حال، حجم این تراکنش‌ها هنوز در مقایسه با زمان قبل از هاوینگ نسبتا کم محسوب می‌شود. کریپتو کوانت در روز گذشته در توئیتی خبر از افزایش فروش بیت‌کوین توسط ماینرها داد و کی یونگ جو (KI Young JU)، مدیرعامل این پلتفرم تحلیلی، ضمن تایید این موضوع، خاطر نشان کرد که درحالی که ماینرها محافظه‌کارتر شده‌اند، اما هنوز اکثر تحلیل‌گران اهداف قیمتی بالاتری را برای بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کنند.  

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید