تغییر نگرش کاربران نسبت به اتریوم در پی آغاز استیکینگ!

0
373

درحالی که بیت‌کوین (BTC) به بالاترین سطح قیمتی خود طی سه سال گذشته رسیده و امروز همه نگاه‌ها به این رمزارز دوخته شده، اما از سوی دیگر اتریوم (ETH) نیز با قدرت درحال پیشرفت بوده و این موضوع به خوبی در مشارکت اجتماعی کاربران مشهود است. پس از بیت‌کوین، اتریوم امروز از جمله رمزارزهایی بوده که بهترین عملکرد را داشته است. بعد از راه‌اندازی قرارداد سپرده (Deposit Contract) اتریوم در ۴ نوامبر، پس از مدت‌ها نخستین تحرکات مثبت را در قیمت این رمزارز شاهد بودیم به طوریکه با رشد ۵ درصدی به قیمت ۴۰۵ دلار رسید.

بیت‌کوین محرک بزرگ‌تری برای جهش قیمت اتریوم محسوب می‌شود و رشد این رمزارز در روزهای اخیر و فتح قیمت ۴۶۰ دلار در سایه رشد بیت‌کوین نیز گواه این موضوع است. به هرحال، تحلیل‌گران سایت لونارکراش (LunarCrush) معتقدند که مشارکت اجتماعی کاربران اتریوم در طول یکی دو روز گذشته افزایش یافته است. این سایت تحلیلی در روز گذشته در توئیتی اعلام کرد که مشارکت اجتماعی کاربران اتریوم در یک روز ۲۶٫۵ درصد افزایش یافته و بیش از ۷۴ میلیون مشارکت بر روی پلتفرم لونارکراش به ثبت رسیده است.

احتمالاً این روند ادامه‌دار خواهد بود چراکه با تغییر تدریجی اتریوم به اتریوم ۲ و اجماع اثبات سهام (Proof-of-Stake)، بر محبوبیت و گسترش استیکینگ (Staking) افزوده خواهد شد. پس از آن که قرارداد سپرده اتریوم در اوایل هفته رسماً اعلام شد، براساس لانچ پد (Launchpad) اتریوم ۲، تاکنون میزان اتریوم بر روی قرارداد هوشمند استیک شده با سرعت تدریجی در حال رشد می‌باشد. برای راه اندازی فاز صفر یا بلاک جنسیس (Genesis) در زنجیره بیکن (Beacon Chain) لازم است تا حداقل ۱۶۳۸۴ اعتبارسنج از هفت روز قبل، ۳۲ اتریوم را به مجموع ۵۲۴۲۸۸ اتریوم انتقال دهند.  

توسعه‌دهندگان می‌گویند که این اتفاق تا اوایل دسامبر محقق خواهد شد. درحال حاضر، این شبکه ۶٫۳ درصد از مجموع خود را تشکیل می‌دهد و به ۲۱۱ میلیون دلار اتریوم دیگر نیاز است. آن گونه که آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، موسس وب‌سایت Ethhub بیان‌کرده، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، ‌با انتقال ۳۲۰۰ اتریوم به ارزش حدود ۱٫۳۷ میلیون دلار، در این پروژه مشارکت کرده است.

در ۵ نوامبر، آنتونی ساسانو با انتشار توییتی بیان کرد:

“شنیده‌ها حاکی است که ویتالیک به تازگی ۳۲۰۰ اتریوم به قرارداد سپرده اتریوم ۲ منتقل کرده است.”

با وجود پایین بودن آمار مشارکت اولیه برای راه اندازی اتریوم ۲، اما نگرش کاربران نسبت به استیکینگ درحال بهبود است. احتمالاً بسیاری از دارندگان اتریوم پیش از اقدام به استیک کردن اتریوم‌های خود، منتظر راه‌اندازی زنجیره بیکن و اجرای بدون مشکل آن برای چند ماه هستند. علاوه براین، اتریوم‌های استیک شده بایستی حداقل به مدت یکسال بلوکه شوند، درحالیکه کاربران در این مدت می‌توانند از فرصت‌های بهتری برای کسب سود و انعطاف پذیری مالی بیشتر در دیفای (DeFi) بهره‌مند شوند.

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید