بازار رمزارز، برنده واقعی انتخابات آمریکا

0
212

پس از التهاب بازار رمزارز در پی اعلام نتایج انتخابات آمریکا در اواخر هفته گذشته، درحال حاضر بازار بهبود پیدا کرده و بر مدار صعود بازگشته است. اکنون با تغییر دولت آمریکا، آینده این صنعت کمی روشن‌تر به نظر می‌رسد. پس از محرز شدن نتیجه یکی از پرحاشیه‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا، معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار رمزارز منتظر پالس مثبت از سوی دولت منتخب و رهبران آن هستند. جو بایدن (Joe Biden)، رهبر بعدی آمریکا در چهارسال آینده، تاکنون به ندرت در رابطه با رمزارزها اظهارنظر کرده است.

کیائو وانگ (Qiao Wang)، رئیس اتحادیه دیفای (DeFi)، از معدود فعالین این صنعت است که انتخاب بایدن را برای بازار رمزارز مثبت می‌داند و نسبت به چهارسال آینده خوشبین است. وی در این رابطه با انتشار توییتی بیان کرد:

“با توجه به دلایلی همچون احتمال انتصاب گری گنسلر (Gary Gensler) سیاستمدار طرفدار بیت‌کوین (BTC) در دولت بایدن، مخالفت علنی ترامپ (Trump) با بیت‌کوین، حمایت مالی شرکت SBF از بایدن و همچنین احتمال اقدام متقابل مجلس سنای جمهوری خواه در برابر تمایل دموکرات‌ها به وضع قوانین تهاجمی، به نظر من برنده واقعی انتخابات آمریکا، صنعت رمزارز است و من بی‌صبرانه منتظر سال‌های آینده هستم.”

وی همچنین معتقد است که به دلیل مخالفت‌های دولت قبل با بیت‌کوین به بهانه حمایت از دلار، بسیاری از افراد نتیجه فعلی انتخابات را ترجیح می‌دهند. وانگ در این رابطه می‌گوید: “مخالفت ترامپ با بیت‌کوین، او را به یک کاندیدای پست و منفور تبدیل کرد.”

پیش از این، دونالد ترامپ در جولای ۲۰۱۹ ضمن اعلام عدم طرفداری‌ از بیت‌کوین و رمزارزها به طور علنی، خاطر نشان کرد که رمزارزها پول نیستند و به اندازه پر کاهی ارزش ندارند و حتی باعث تسهیل فعالیت‌های غیرقانونی می‌شوند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که جو بایدن قصد دارد گری ‌گنسلر، ناظر اسبق بازارهای مشتقه (Derivatives market) را به عنوان مسئول یک طرح  تحول در صنعت مالی منصوب کند که خبری مثبت برای بازار رمزارز محسوب می‌شود. گنسلر از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ ریاست کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در ایالات متحده را برعهده داشته و نسبت به بیت‌کوین و‌ رمزارزهای دیگر نگرش مثبتی دارد. همچنین گزارش‌ها حاکی است که لائل برینارد (Lael Brainard)، از مقامات سابق فدرال رزرو که سابقه همکاری با محققان موسسه MIT درخصوص ایجاد کدبیس‌های CBDC‌ را دارد، از گزینه‌های محتمل برای ریاست وزارت خزانه‌داری است.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) مشاور شرکت کامپوند فایننس (Compound  Finance) می‌گوید:

“بایدن هنوز در رابطه با دیدگاهش نسبت به بیت‌کوین به طور علنی صحبتی نکرده است. درحال حاضر، این موضوع آنقدر با اهمیت نیست که توجهش را جلب کند. سیاست ایالات متحده درخصوص رمزارزها در چهارسال آینده به این وابسته است که وی چه کسانی را برای سمت‌های مهم منصوب خواهد کرد. بعد از انتقال قدرت به دولت جدید، همه چیز مشخص خواهد شد.”

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید