برگزاری نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص رمزارز‌ها

0
167

امروز نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی در مجلس یازدهم در خصوص رمزارز‌ها با حضور نمایندگان دستگاه‌های مسئول در این حوزه، برگزار شد.

در این نشست، نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف مثل بانک مرکزی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مناطق ویژه تجاری و اقتصادی، وزارتخانه‌های اطلاعات، نیرو، امور اقتصادی و دارایی و دیگر دستگاه‌های مرتبط حضور داشتند.

طی این جلسه، مقرر شد تا همه دستگاه‌ها دغدغه‌های خود را اعلام کرده و پیشنهادات خود را به صورت مکتوب در اختیار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دهند تا در جلسه بعدی کمیسیون از آن برای تهیه طرح اولیه پیش نویس قانون تولید رمزارز‌ها در کشور استفاده شود.

آقای محمد پورابراهیمی در این رابطه بیان کرد: بحث رمزارز‌ها حدود یک دهه است که در فضای اقتصادی کشور شنیده می‌شود در کشور هم بایستی هرچه زودتر قوانینی برای آن به وجود آید که البته و متاسفانه در کشور ما خیلی دیر به آن پرداخته شده است.

وی اضافه کرد: با وجود تاخیری که در این زمینه انجام شد نخستین مصوبات هیئت وزیران در خصوص رمزارز‌ها در سال ۹۸ در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم یک سامانه دهی اولیه را انجام دهیم.

پور ابراهیمی گفت: طی یک سال و نیم گذشته هم ۳ مصوبه در خصوص این موضوع از طرف دولت و دستگاه‌هایی مثل وزارت امور اقتصادی و بانک مرکزی مطرح شده است، اما شرایط کنونی در کشور، بیانگر این است که این مصوبات نتوانسته همه جوانب امر را پوشش دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: امروز در کمیسیون اقتصادی به دلیل اهمیت این موضوع و لزوم تدوین یک مصوبه جامع، دستگاه‌های مرتبط با این حوزه، همگی حضور داشتند تا با برنامه ریزی درست از ظرفیت رمزارز‌ها در این شرایط اقتصادی استفاده شود.

وی گفت: از طرف دیگر به واسطه تولید برق در کشور این امکان برای ما وجود دارد که به نوعی صادرات انرژی به صورت غیر مستقیم داشته باشیم.

پور ابراهیمی تاکید کرد: نگاه ما در کمیسیون اقتصادی این است که این مجموعه و فرآیند آن را با هم در نظر بگیریم و نگاهی اقتصادی با آن داشته باشیم ضمن اینکه گزارش‌های تکمیلی دستگاه‌های مرتبط، طی ده روز آینده به ما خواهد رسید تا بر اساس آنها، برنامه ریزی کنیم.

منبع: Iribnews

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید