افزایش محبوبیت بیت‌ کوین در بین سیاست‌مداران!

0
178

یک سناتور اسبق استرالیایی اعلام کرد که به تازگی طرفدار بیت‌کوین (BTC) شده و بر این باور است که تقاضا برای این رمزارز در حال افزایش است. کری برناردی (Cory Bernardi)، سیاستمدار استرالیایی، اخیراً اعلام کرده که در طی سال‌های گذشته به بیت‌کوین اعتقاد پیدا کرده و معتقد است که تقاضا برای این رمزارز در حال شدت گرفتن است. با اعلام این سناتور مبنی بر اعتقادش به این رمزارز از دوسال گذشته، به نظر می‌رسد به زودی بیت‌کوین در قلب جریانات فکری سیاسی در جهان نفوذ خواهد کرد.

برناردی در پاسخ به کامنتی در یکی از توئیت‌هایش در رابطه با «بانکداری شرط بدون باخت» این موضوع را مطرح کرده است. با این حال، وی هنوز در رابطه با اینکه آیا در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده صحبتی به میان نیاورده است. برناردی پس از سال‌ها بررسی در رابطه با بیت‌کوین به این نتیجه رسیده است که این رمزارز یک نوع طلای دیجیتال برای نسل جوان محسوب می‌شود. این سناتور اسبق ضمن خوشبینی نسبت به آینده بیت‌کوین، از ریسک‌های مرتبط با این دارایی نیز آگاه است. با این حال، او معتقد است که این رمزارز به لحاظ روند طولانی قیمت، قابلیت اعتماد و تقاضا با دارایی‌های دیگر مشابه است.

از نظر برناردی تقاضا در بیت‌کوین رو به افزایش است زیرا تعداد شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران حقوقی که این دارایی دیجیتال را به عنوان ارز ذخیره اصلی خود یا به عنوان پوششی در برابر بحران‌های مالی خریداری می‌کنند در حال افزایش است.

برناردی در ۱۰ نوامبر در توئیتر عنوان کرد:

“در طی سال‌های گذشته به بیت‌کوین اعتقاد پیدا کرده‌ و نهایتاً به این نتیجه رسیدم که این رمزارز نوعی طلای دیجیتال برای نسل جوان است. همچنان ریسک‌هایی را در رابطه با این دارایی می‌بینم ولی اساساً به لحاظ روند طولانی قیمت، قابلیت اعتماد و تقاضا با سایر دارایی‌ها مشابه است. همانطور که می‌بینید تقاضا در بیت‌کوین در حال افزایش است.”

دیدگاه برناردی در رابطه با بیت‌کوین به عنوان طلای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران جوان در تایید و همسو با برخی از گزارش‌ها و تحقیقات انجام شده در سال جاری است. براساس نتایج تحقیقی که در جولای منتشر شد، سرمایه‌گذاران جوان از ۱۷ کشور جهان بیت‌کوین را نسبت به دارایی‌های دیگر مثل طلا، اوراق قرضه دولتی و املاک و مستغلات ترجیح می‌دهند. همچنین پیشتر جی‌پی‌مورگان (JP Morgan) نیز در گزارشی مطرح کرده بود که درصورت تداوم خرید بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران جوان و همچنین سرمایه‌گذاران حقوقی، قیمت این رمزارز نسبت به طلا ۱۰ برابر خواهد شد.

برناردی تنها سیاستمداری نیست که نسبت به آینده بیت‌کوین خوشبین است. گادفری بلوم (Godfrey Bloom)، سیاستمدار انگلیسی و عضو سابق پارلمان اروپا، پس از انتقاد شدید از سیستم بانکداری اروپا در سال ۲۰۱۹ و اطلاق آن به عنوان یک کلاهبرداری، اولین بیت‌کوین خود را در ماه گذشته خریداری کرد. همچنین در ابتدای هفته طی گزارشی که از سایت کریپتوپوتیتو (Cryptopotato) مطرح شد، سینسیا لومیس (Cynthia Lummis)، سیاستمدار آمریکایی که از سال ۲۰۱۳ تاکنون بیت‌کوین نگهداری کرده به عنوان سناتور ایالت وایومینگ (Wyoming) منصوب خواهد شد.

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید