تنها 3.4 میلیون واحد بیت کوین برای خریداران در بازار باقی مانده!

0
172

از هاوینگ (Halving) سوم بیت‌کوین (BTC) در ماه می تاکنون قیمت این رمزارز بیش از دو برابر شده و شرکت تحلیلی Chainalysis علت اصلی این روند صعودی را ولع سیری ناپذیر سرمایه‌گذاران حقوقی برای خرید این رمزارز می‌داند. قیمت بیت‌کوین از زمان هاوینگ تاکنون با افزایش ۱۱۰ درصدی از ۸۵۶۶ دلار در ۱۱ می به بیش ۱۸ هزار دلار درحال حاضر رسیده است. براساس گزارشی از شرکت تحلیلی رمزارز Chainalysis، از زمان هاوینگ تاکنون میزان نقدینگی و جریانات واریز و برداشت در صرافی‌ها به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

در این خصوص، این شرکت در گزارش خود افراد را به دو دسته طبقه بندی کرده است. دسته اول کیف پول‌هایی هستند که کمتر از ۲۵ درصد از بیت‌کوین‌های دریافتی خود را ارسال کرده‌اند که نشان می‌دهد این افراد بیت‌کوین‌های خود را نقد نکرده و عمدتا با هدف بلند مدت بیت‌کوین‌های خود را نگهداری کرده‌اند. دسته دوم مابقی کیف پول‌ها هستند که بخش عمده بیت‌کوین‌های خود را نقد کرده یا عمدتاً با هدف معامله‌گری کوتاه مدت اقدام به خرید بیت‌کوین کرده‌اند.

داده‌های این گزارش نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تعداد بیت‌کوین‌های موجود برای سرمایه‌گذاران جدید کاهش یافته و از سوی دیگر تعداد بیت‌کوین‌های نقد نشده به شدت افزایش یافته است. این شرکت تعداد بیت‌کوین‌هایی که درحال حاضر قابلیت نقد شدن را دارد در حدود ۳٫۴ میلیون واحد برآورد کرده است. شرکت Chainalysis علت کاهش تعداد بیت‌کوین‌های در بازار را، جمع آوری گسترده این رمزارز توسط سرمایه‌گذاران حقوقی در طول سال ۲۰۲۰ می‌داند.

 این شرکت در این رابطه بیان کرد: “از سرمایه‌گذاران سرشناسی چون پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) که خرید بیت‌کوین را هم‌تراز با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اپل و گوگل درگذشته می‌داند تا شرکت‌های سرمایه‌گذاری مثل اسکوئر که ۱ درصد از دارایی‌های خود معادل ۵۰ میلیون دلار را بر روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همینطور بسیاری از شرکت‌های بزرگ و نهاد‌های مالی دیگر به بیت‌کوین روی آورده‌اند، عامل چنین روندی هستند.”

صندوق تراست (Trust) متعلق به شرکت گری ‌اسکیل (Grayscale) که بیش از ده‌ها سرمایه‌گذار سرشناس در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اکنون بیش از ۵۰۰ هزار واحد بیت‌کوین در اختیار دارد که نیمی از آن را در ظرف ۶ ماه گذشته جمع آوری کرده است.

پیشتر نیز، پلتفرم تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) با انتشار گزارشی از افزایش درآمد ماینینگ بیت‌کوین به میزان قبل از هاوینگ خبر دارد. پیش از این نیز، ماینرها با کسب ۲۱٫۲ میلیون دلار درآمد در یک روز موفق به ثبت رکورد سالیانه جدیدی شدند که تقریبا ۳ برابر میزان درآمدهای بعد از هاوینگ محسوب می‌شود. با این حال شایان ذکر است که در همین بازه زمانی عملکرد اتریوم (ETH) به مراتب بهتر از بیت‌کوین بوده است به طوریکه قیمت این رمزارز در زمان نگارش این خبر در تلاش برای تثبیت جایگاه خود بالاتر از مرز ۵۰۰ دلار است.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید