95 درصد از بازار بیت ‌کوین در اختیار دانه درشت‌ها است

0
155

تعداد کیف پول‌های با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین (BTC) هر ساله درحال افزایش است و مابقی آدرس‌ها که کمتر از یک واحد بیت‌کوین موجودی دارند تنها ۵ درصد از ارزش بازار این رمزارز را تشکیل می‌دهند. داده‌های جدید نشان می‌دهد که کیف پول‌های با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین که اصطلاحاً سرمایه‌گذاران دانه درشت (Wholecoiner) نامیده می‌شوند، ۹۵ درصد از کل بازار این رمزارز را در اختیار دارند و ده‌ها میلیون کاربر با دارایی‌های کمتر از یک واحد بیت‌کوین تنها ۵ درصد از ارزش بازار این رمزارز را تشکیل می‌دهند.

با وجود افزایش چشمگیر قیمت بیت‌کوین در طی سال‌های اخیر، هر ساله به طور مداوم بر تعداد این سرمایه‌گذاران دانه درشت افزوده می‌شود. در ۲۷ نوامبر رافائل شولتز کرافت (Rafael Shultze-Kraft)، مدیر ارشد فناوری شرکت تحلیلی گلس‌نود (Galssnode)، با انتشار نموداری در توییتر اعلام کرد که درحال حاضر ۸۰۰ هزار آدرس با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین وجود دارد.

براساس داده‌های وب‌سایت Bit Info Charts، ارزش بیت‌کوین‌های آدرس‌های سرمایه‌گذاران دانه درشت درحدود ۳۰۱ میلیارد دلار است. درمقابل، آدرس‌های با موجودی کمتر از یک واحد بیت‌کوین در مجموع ۱۶ میلیارد دلار ارزش دارند. همانطور که در نمودار خطی مشهود است، در طول تاریخ بیت‌کوین تعداد آدرس‌های سرمایه‌گذاران دانه درشت به ندرت کاهش یافته و بیشترین میزان کاهش آن مربوط به اوایل سال ۲۰۱۶ است که تعداد آدرس‌های با موجودی حداقل یک واحد بیت‌کوین با کاهش ۱۳٫۵ درصدی از ۵۲۰ هزار به ۴۵۰ هزار آدرس رسید.

علاوه‌براین، در سال ۲۰۱۸ نیز تعداد این آدرس‌ها رشد زیادی نداشت و از دسامبر ۲۰۱۷ برای ۱۲ ماه تعدادشان بین ۷۲۰ هزار تا ۶۹۰ هزار آدرس در نوسان بود. براساس داده‌های سایت Into The Block، درحال حاضر ۳۲٫۹۵ میلیون آدرس بیت‌کوین نگهداری می‌کنند که تنها ۰٫۴۷ درصد از این تعداد به سرمایه‌گذاران دانه درشت تعلق دارد.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید