امیدواری جامعه رمز ارز به اتریوم 2.0 و نوآوری‌های آن

0
181

براساس داده‌های وب‌سایت اترسکن (Etherscan) درحال‌حاضر اتریوم‌های (ETH) مورد نیاز برای راه‌اندازی نسخه جدید از این شبکه تا یکم دسامبر تامین شده است. به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای شروع به کار این شبکه، ۵۲۴ هزار واحد اتریوم مورد نیاز است تا ارتقا این شبکه مطابق با برنامه انجام شود. نهنگ‌های بزرگ و تعدادی از سرمایه‌گذاران خرد مقدار زیادی از سرمایه‌‌های خود را در این قرارداد واریز و از ارتقا این شبکه حمایت کرده‌اند.

دنی رایان (Danny Ryan)، یکی از محققین شرکت اتریوم، اخیراً در مصاحبه‌ای با Paradigm در رابطه با آخرین اخبار از راه‌اندازی اتریوم ۲٫۰ بیان کرده است:

“اخیراً پستی در رابطه با اتریوم ۲٫۰ در وبلاگم منتشر کردم و توصیه می‌کنم آن‌ را مطالعه کنید. به طور خلاصه، فاز صفر به تنهایی سیستم را راه‌اندازی کرده، و فاز اول یک لایه داده (Data-Layer) با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا را فراهم می‌کند که با استفاده از کلاینت‌های سبک (Light clients) در شبکه اتریوم ۲٫۰ می‌تواند توسط سازه‌های لایه ۲ برای مقیاس پذیری به کارگرفته شود. در فاز ۱٫۵ زنجیره اتریوم که آن را به عنوان یکی از زیربخش‌های اجماع (Consensus) اتریوم ۲٫۰ می‌شناسیم یکپارچه‌سازی می‌شود.”

در اتریوم ۲٫۰ با یکپارچه‌سازی فناوری‌ بخش بندی (Sharding)، پردازش تراکنش‌ها در میان مجموعه گره‌ها (nodes)  تفکیک می‌شود تا توان عملیاتی تراکنش‌ها افزایش یابد. رایان در این رابطه افزود:

“هر دو مکانیزم‌ به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ضمن حفظ ویژگی‌های قدرتمند غیرمتمرکزسازی، باعث بهبود عملکرد سیستم شوند. علاوه بر بخش‌بندی، با مکانیزم‌های بسیار ساده‌تری هم می‌توان ظرفیت یک بلاک‌چین را ارتقا داد، اما این مکانیزم‌ها امکان پیگیری و مشارکت مطابق با سخت افزار مصرف‌کننده را برای کاربران کاهش می‌دهند. اما در مکانیز‌های اثبات سهام و بخش‌بندی، تعداد مشارکت‌کنندگان بیشتری می‌توانند در ساخت یک پروتکل با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا حتی با یک سخت‌افزار مصرف‌کننده استاندارد مشارکت داشته باشند.”

در حال حاضر شبکه‌ی اتریوم با توجه به موضوع اتریوم ۲٫۰ در شرایط بسیار مساعدی به سر می‌برد و اکثر شاخص‌های این رمز ارز در قدرتمند‌ترین حالت خود قرار دارند. همچنین این رمز ارز در یک ماه اخیر رشد بسیار چشمگیری را تجربه کرده و تحلیل‌گران بر این باورند که این تازه ابتدای راه است و بعد از راه اندازی اتریوم ۲٫۰ و مشخص شدن عملکرد این شبکه، اتریوم می‌تواند به روند صعودی خود با قدرت ادامه دهد.

منبع: Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید