پیش‌بینی 50 هزار دلاری تحلیل‌گران بلومبرگ از قیمت بیت ‌کوین در سال آینده

0
175

تحلیلگران رسانه بلومبرگ می‌گویند که عوامل بنیادی بیت‌کوین (BTC) در طی روند صعودی ۲۰۲۰ بسیار قوی‌تر از سال ۲۰۱۷ بوده و قیمت این رمزارز در سال آینده می‌تواند به ۵۰ هزار دلار برسد. تحلیلگران بلومبرگ معتقدند که روند صعودی بیت‌کوین در سال آینده ادامه خواهد داشت و قیمت این رمزارز می‌تواند به ۵۰ هزار دلار برسد. این تحلیلگران علت این پیش‌بینی خوشبینانه خود را افزایش فراگیری این رمزارز و علاقه سرمایه‌گذاران حقوقی به آن عنوان کرده که باعث تقویت بنیادین این رمزارز در مقایسه با رالی ۲۰۱۷ شده است.

مهمترین رمزارز دنیا بخش عمده‌ای از سال ۲۰۲۰ را در روند صعودی قرار داشته است. بجز در اواسط مارس که به دلیل بحران کرونا بازار با ریزش شدید مواجه شد، ارزش بیت‌کوین از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۶۰ درصد افزایش یافته است. تحلیل‌گران بلومبرگ در گزارشی از بیت‌کوین در ماه دسامبر بیان کرده‌اند که روند صعودی بازار در سال ۲۰۲۱ شدت خواهد گرفت و در نهایت ارزش بازار به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید.

بلومبرگ در این رابطه بیان کرد:

“از آنجا که علائم مثبتی به لحاظ اقتصاد کلان، تکنیکال و تقابل عرضه و تقاضا در بیت‌کوین وجود دارد، بنابراین معتقدیم که این رمزارز روند صعودی خود را در سال ۲۰۲۱ حفظ خواهد کرد و با رسیدن به هدف ۵۰ هزار دلار، ارزش بازار آن به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید. پس از رالی سال ۲۰۱۷ محدوده ۱۰ هزار دلار به عنوان مقاومتی بر سر راه بیت‌کوین محسوب می‌شد، اما پس از شکست آن اکنون این قیمت به سطح حمایتی مهمی برای این رمزارز تبدیل شده است.”

شایان ذکر است که مدل معروف انباشت به جریان (Stock-to-flow) نیز همین هدف قیمتی را تا انتهای سال ۲۰۲۱ برای این رمزارز پیش‌پینی کرده است. این مدل در منطقی‌ترین حالت، هدف ۵۵ هزار دلاری را برای بیت‌کوین در طی ۱۲ ماه آینده پیش‌بینی کرده است. پس از آنکه بیت‌کوین موفق به شکست سقف تاریخی خود گردید، تاکنون بررسی‌ها و مقایسه‌های زیادی بین رالی فعلی و رالی ۲۰۱۷ این رمزارز صورت گرفته است. با این حال، برآیند این مقایسه‌ها نشان می‌دهد که روند صعودی بیت‌کوین این بار متفاوت خواهد بود.

تحلیل‌گران بلومبرگ نیز بر همین عقیده‌اند و می‌گویند این رمزارز در طی سه سال گذشته به بلوغ رسیده و بر همین اساس تصور می‌کنند که روند صعودی این رمزارز ادامه خواهد داشت اما سرعت ‌آن آهسته‌تر خواهد بود. این تحلیل‌گران در این گزارش ضمن اشاره به هاوینگ سال ۲۰۲۰ که در آن پاداش ماینر‌ها از ۱۸۰۰ کوین به ۹۰۰ کوین در روز کاهش یافت، عنوان کرده‌اند که با وجود کاهش سرعت استخراج بیت‌کوین‌های جدید، اما تقاضا برای این رمزارز افزایش یافته است.

علاوه‌ بر این، تحلیل‌گران خاطر نشان کرده‌اند که در ماورای این تقاضا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های معروفی قرار دارند. صندوق بیت‌کوین تراست (Trust) متعلق به شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) در فصول اخیر موفق به رکوردشکنی‌های پی‌درپی شده است. شرکت‌هایی چون میکرواستراتژی (Microstrategy) و شرکت اسکوئر (Square) متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey) میلیون‌ها دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در همین برهه، سرمایه‌گذاران بنامی چون پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) برای حفظ سرمایه‌ خود در برابر نرخ تورم درحال افزایش، اقدام به خرید بیت‌کوین کرده‌ و سرمایه‌گذاران دیگری مثل استن دراکنمیلر (Stan Druckenmiller) نیز ارزش‌های این دارایی را تحسین کرده‌اند.

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید