میکرواستراتژی 400 میلیون دلار اوراق برای سرمایه‌گذاری در بیت‌ کوین منتشر خواهد کرد

0
149

شرکت میکرواستراتژی (Microstrategy) که در زمینه هوش کسب و کار پیشتاز است، همچنان بر ادامه سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین (BTC) مصمم است و اخیراً اعلام کرده است که قصد انتشار اوراق به منظور تامین ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را دارد. در تاریخ ۷ دسامبر این شرکت اعلام کرد که در نظر دارد ۴۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه ممتاز قابل تبدیل منتشر کند. این اوراق نوعی اوراق بدهی قابل تبدیل به سهام عادی شرکت هستند. در این اطلاعیه بیان شد:

“این شرکت در نظر دارد تا از طریق عواید حاصل از واگذاری اوراق بدهی، در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری نماید.”

با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت‌کوین در زمان نگارش این خبر، این شرکت می‌تواند با مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار چیزی در حدود ۲۰۸۳۳ واحد بیت‌کوین خریداری کرده و در مجموع کل دارایی‌های خود را به ۶۲ هزار بیت‌کوین افزایش دهد. شرکت میکرواستراتژی اعلام کرده است که تا دسامبر ۲۰۲۵ هر شش ماه یکبار به دارندگان این اوراق سود پرداخت خواهد کرد. همچنین این شرکت اعلام کرده است که از ۲۰ دسامبر ۲۰۲۳ امکان بازخرید این اوراق فراهم خواهد شد.

در اطلاعیه این شرکت عنوان شده است که شرکت میکرواستراتژی می‌تواند طی ۱۳ روز از آغاز عرضه اوراق، تا سقف ۶۰ میلیون دلار دیگر نیز برای خریداران اولیه اقدام به عرضه اوراق نماید. این اوراق تحت قانون ۱۴۴ قوانین اوراق بهادار منتشر خواهد شد و تنها سرمایه‌گذاران حقوقی دارای صلاحیت امکان پذیره‌نویسی در آن را دارند. از سوی دیگر، گابور گوربکس (Gabor Gurbacs)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری VanEck در نیویورک، در واکنش به این اطلاعیه شرکت میکرواستراتژی خاطر نشان کرده است که عرضه این اوراق بیشتر ماهیت یک صندوق سرمایه‌گذاری دیجیتال را دارد تا یک شرکت سهامی عام!

گوربکس در این رابطه در توییر بیان کرد:

“چطور عرضه اوراقی که با هدف تامین مالی برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین انجام می‌شود یک شرکت سهامی عام را به یک صندوق یا شرکت سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند؟”

در طی ماه آگوست، پس از آنکه میکرواستراتژی اقدام به خرید ۲۱۵۴۵ واحد بیت‌کوین به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار و معرفی این رمزارز به عنوان دارایی ذخیره اصلی خود کرد، موجی را در دنیای رمزارز به راه انداخت. چند ماه بعد این شرکت ۱۶۷۹۶ واحد بیت‌کوین دیگر به ارزش ۱۷۵ میلیون دلار خریداری کرد. این خرید‌ها از طریق معاملات خارج از صرافی (OTC) کوین بیس (Coinbase) و پلتفرم‌ کارگزاری انجام شده است.

به تازگی نیز در ۵ دسامبر مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی، اعلام کرده که این شرکت در حدود قیمت ۱۹۴۲۷ دلار اقدام به خرید ۲۵۷۴ واحد بیت‌کوین به ارزش ۵۰ میلیون دلار کرده و مجموع دارایی‌های رمزارز این شرکت به حدود ۴۰۸۲۴ واحد بیت‌کوین رسیده است. با در نظر گرفتن قیمت‌های فعلی بازار، ارزش کل دارایی‌های رمزارز این شرکت تقریباً معادل ۷۸۴ میلیون دلار است که نشان می‌دهد دارایی این شرکت ۶۵ درصد بالاتر از مبلغی است که قصد تامین مالی آن از طریق عرضه اوراق را دارد.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید