پیش بینی قیمت ۲۸۸ هزار دلاری برای بیت‌ کوین تا سال آینده

0
127

دن هلد (Dan Held) یکی از افراد بنام و تاثیرگذار در صنعت رمزارز است. وی که از طرفداران سرسخت بیت‌کوین (BTC) است، درحال حاضر مدیریت صرافی کراکن (Kraken) را برعهده داشته و به زعم خودش در این سمت، وظیفه هدایت بهتر برنامه‌ها و نوآوری‌ها برای جذب کاربران و تشویق آن‌ها به فعالیت بیشتر را بر عهده دارد. رسانه کریپتوپوتیتو (Cryptopotato) اخیراً با دن هلد به مصاحبه پرداخته است. در این گفت و گو وی در رابطه با چگونگی و زمان ورودش به این صنعت و همچنین دیدگاهش در رابطه با بیت‌کوین صحبت کرده و قیمت این رمزارز را در سال آینده تا سطح ۳۰۰ هزار دلار پیش بینی کرده است.

هلد بیان می‌کند که آشنایی وی با بیت‌کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۱، درست ۲ سال پس از عرضه رسمی این رمزارز در اوایل سال ۲۰۰۹، صورت گرفته است.

وی در رابطه با بیت‌کوین می‌گوید: “بیت‌کوین درحال گره‌گشایی از بزرگترین مشکل اقتصاد یعنی ذخیره ارزش است. این دارایی به نوعی نسخه دوم طلا محسوب می‌شود و پوشش مناسب‌تری در برابر تورم است. منابع این دارایی مشخص و محدود است و ذخیره و انتقال آن به آسانی انجام می‌شود.”

با این حال، نقطه عطف زندگی هلد پس از رالی بزرگ بیت‌کوین در مارس ۲۰۱۳ بود که برای نخستین بار قیمت این رمزارز از ۳۰ دلار به اعداد سه رقمی رسید و وی را بر آن داشت تا محصول جدیدش به نام زیروبلاک (ZeroBlock) را طراحی کند. دیری نپایید که این محصول به یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های بیت‌کوین در آن زمان تبدیل شد و خیلی زود توسط وب سایت Blockchain.info خریداری شد. در سال ۲۰۲۰، خواه به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا یا هر دلیل دیگری، بیت‌کوین بیشترین میزان خرید و حمایت از سوی سرمایه گذاران حقوقی و مشهور را تجربه کرد.

هلد در این رابطه بیان کرد:

“اینگونه حمایت‌ها توسط این مدیران و معامله‌گران بزرگ از بیت‌کوین به فراگیری این دارایی در میان شرکت‌ها کمک خواهد کرد. آن‌ها با سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ریسک کسب و کار خود را کاهش داده‌اند.”

هلد در رابطه با پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین به مدل معروف انباشت به جریان (Stock-to-flow) اشاره می‌کند به طوریکه این مدل قیمت این رمزارز را در حدود ۲۸۸ هزار دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرده است. اگرچه این مدل منتقدانی هم دارد و هدف قیمتی آن درحال حاضر بسیار خوشبینانه به نظر می‌رسد، اما هلد معتقد است که حتی قیمت بیت‌کوین می‌تواند از این اعداد نیز فراتر رود.

وی خاطر نشان کرد:

“در حال حاضر ارزش کل بازار طلا در حدود ۱۰ تریلیون دلار و ارزش بازار بیت‌کوین در حدود ۳۵۰ میلیارد دلار است. با فرض قیمت ۲۸۸ هزار دلاری برای بیت‌کوین، با این حال ارزش بازار این رمزارز برابر با نیمی از ارزش بازار طلا خواهد بود. بنابراین نه تنها وقوع این سناریو محتمل است، بلکه حتی پتانسیل رشد بیشتر نیز برای این رمزارز وجود دارد.”

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید