بیت‌ کوین سومین دارایی پرتراکنش از نظر مدیران سرمایه‌گذاری است

0
110

مطالعه جدیدی که بر روی مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری دنیا انجام شده نشان می‌دهد که جایگاه بیت‌کوین (BTC) در میان دارایی‌های پرتراکنش ارتقا یافته و از سرمایه‌گذاری‌های سنتی مثل طلا و اوراق قرضه پیشی گرفته است. در این تحقیق، ۱۵ درصد از پاسخ‌دهندگان بیت‌کوین را به عنوان پرتراکنش‌ترین دارایی انتخاب کرده و در مجموع پس از سهام شرکت‌های تکنولوژی محور (۵۲ درصد) و معاملات فروش دلار (۱۸ درصد)، این رمزارز در رتبه سوم به لحاظ بیشترین حجم معاملات قرار گرفته است.

این تحقیق توسط بانک مریل لینچ آمریکا (America Merrill Lynch) در بازه زمانی ۴ تا ۱۰ دسامبر انجام شده و از ۲۱۷ مدیر صندوق سرمایه‌گذاری که در مجموع مالک ۵۳۴ میلیارد دلار دارایی هستند سوالاتی در رابطه با روندهای رفتار سرمایه‌گذاری پرسیده شده است. ۱۵ درصد از پاسخ‌دهندگان به سوالی در رابطه با خرید بیت‌کوین پاسخ مثبت داده‌اند که نسبت به آمار ماه قبل (که ۵ درصد بوده است) سه برابر افزایش یافته است.

در سالی که نگرانی‌ها نسبت به وقوع تورمی بزرگ به دلیل چاپ پول و محرک‌های مالی افزایش یافته، نتایج این تحقیق صریحاً بر عدم تمایل سرمایه‌گذاران به نگهداری پول نقد و در عوض گرایش به سمت دارایی‌های ناهمبسته مثل بیت‌کوین تاکید دارد. سرمایه‌گذاری شرکت‌های معروفی چون میکرواستراتژی (Microstrategy) و اسکوئر (Square) و همینطور سرمایه‌گذار بنام پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) در بیت‌کوین، بسیاری از مدیران سرمایه‌گذاری را ترغیب کرده تا برای نخستین بار با جدیت نسبت به خرید این رمزارز اقدام کنند. ضمن اینکه هفته گذشته نیز شرکت بیمه MassMutual و شرکت سرمایه‌گذاری رافر (Ruffer) از سرمایه‌گذاری کلان خود در بیت‌کوین خبر دادند.

علاوه‌براین، نتایج تحقیق بانک آمریکا نشان می‌دهد که پس از افراط در خرید سهام و دارایی‌های دیگر من جمله بیت‌کوین طی چند ماه اخیر، اکنون مدیران سرمایه‌گذاری با کمبود نقدینگی مواجه شده و این اتفاق از سال ۲۰۱۳ تاکنون بی‌سابقه بوده است. این اولین باری نیست که بانک آمریکا در مطالعات ماهیانه خود از بیت‌کوین نام می‌برد. پیشتر در دسامبر ۲۰۱۷ نیز بیت‌کوین رتبه نخست پرتراکنش‌ترین دارایی را با ۳۲ درصد آرا پاسخ‌دهندگان از آن خود کرده بود. در ۱۸ آگوست سال جاری، برای اولین بار ارزش بازار بیت‌کوین از بانک آمریکا پیشی گرفت و اکنون ارزش بازار این رمزارز ۴۵ درصد بیشتر از بانک آمریکاست.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید