رکورد شکنی اتریوم همزمان با رسیدن قیمت بیت ‌کوین به 23 هزار دلار

0
164

درحالی که همه نگاه‌ها به رکورد شکنی بیت‌کوین (BTC) دوخته شده، برخی تحلیل‌گران قیمت‌های چهار رقمی را برای اتریوم (ETH) در ماه‌‌های آتی پیش‌بینی می‌کنند. پس از تصمیم بورس کالای شیکاگو (CME) مبنی بر راه‌اندازی قرارداد‌های آتی اتریوم در سال ۲۰۲۱، این رمزارز نیز، همزمان با رکوردشکنی بیت‌کوین، موفق به فتح سقف جدید خود در سال ۲۰۲۰ شده است. در طی ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین رشد چشمگیری داشته و حتی توانست کانال ۲۳ هزار دلار را نیز برای برهه‌ای فتح کند. درحالی که نگاه‌ها به نمودار بیت‌کوین دوخته شده، از سوی دیگر اتریوم پس از رشد ۱۲٫۵ درصدی در روز گذشته موفق به فتح سقف جدید خود در سال ۲۰۲۰ گردید.

قیمت این رمزارز امروز در صرافی بایننس (Binance) تا سطح ۶۹۰ دلار افزایش یافت و زمان نگارش این خبر در نقطه‌ی ۶۶۶ دلاری قرار دارد. پس از آن که بورس کالای شیکاگو از تصمیمش مبنی بر راه‌اندازی قرارداد آتی اتریوم در سال ۲۰۲۱ خبر داد و اعلام کرد که این موضوع در انتظار تصویب نهاد‌های نظارتی بوده و تقاضای مشتریان برای این محصول بسیار بالاست، اتریوم جهش خود را آغاز کرد. پیش از این نیز بورس کالای شیکاگو در دسامبر ۲۰۱۷ قرارداد‌های آتی بیت‌کوین را راه‌اندازی کرد که محرکی برای رالی تاریخی این رمزارز در آن سال شد.

برخی تحلیل‌گران حتی جهش‌های بسیار بزرگ‌تری را برای اتریوم پیش‌بینی کرده‌اند. یکی از کاربران توییتر به نام آلت‌کوین شرپا (Altcoin Sherpa) بیان کرده است که طی سه سال گذشته اتریوم هر ساله رالی‌های چندماهه خود را از ماه دسامبر آغاز کرده و پس از این ماه حداقل ۱۰۰ درصد رشد کرده است. برهمین اساس این تحلیل‌گر پیش‌بینی کرده است که به زودی قیمت اتریوم برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ از سطح ۱۰۰۰ دلار خواهد گذشت.

یکی دیگر از کاربران طرفدار اتریوم در توییتر به نام wolfofethereum.eth ضمن تاکید بر عملکرد برتر ۱۸۵ درصدی اتریوم نسبت به بیت‌کوین طی ۱۲ ماه گذشته، بیان کرد که بازی اتریوم تازه شروع شده است. آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، مدیر بازاریابی شرکت ست پروتکل (Set Protocol) با انتشار تصویری در توییتر، به مقایسه شاخص‌های اتریوم در زمان شکست سطح ۵۰۰ دلار برای اولین بار با وضعیت فعلی این رمزارز پرداخته است که نشان از افزایش ۹۰۰ درصدی در آدرس‌های منحصر به فرد، افزایش ۸۰ درصدی در تعداد تراکنش‌های روزانه، افزایش ۶۰ درصدی در تعداد آدرس‌های فعال و افزایش ۱۵۰ درصدی در هش ریت این شبکه دارد.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید