خروج نقدینگی از بازار طلا به سمت بازار بیت‌ کوین روانه می‌شود

0
143

به گفته چندین متخصص، یکی از دلایل احتمالی افزایش چشمگیر قیمت اخیر بیت کوین (BTC)، خروج گسترده سرمایه گذاران از بازار طلا می‌باشد. طی هفته گذشته بازار طلا با افت ۴٫۶۲ درصدی روبرو شد و به ۱۸۵۷ دلار رسید. این دارایی قبلاً هماهنگ با بیت کوین در حال افزایش بود، بیت کوین نسبت به هفته گذشته رشد بسیار چشمگیری را تجربه کرد. روز جمعه در توییتی، چارلی موریس (Charlie Morris) ، بنیانگذار و مدیر ارشد اطلاعات (CIO) کمپانی ByteTree Asset Management، اعلام کرد که بازپرداخت طلا را می‌توان ناشی از حرکت سرمایه گذاران به سمت سرمایه گذاری در بیت کوین دانست.

در اوایل هفته، جیم کرامر (Jim Cramer)، مجری برنامه CNBC’s Mad Money ، بیان کرد که خروجی‌هایی که از ETF‌های طلا رخ داده است به سمت بازار رمز ارز می‌رود. این حرف باتوجه به آمار خروجی از بازار طلا و ورودی به بازار بیت کوین کاملا قابل اثبات است. این اتفاقات می‌تواند نشانه افزایش موقعیت بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل اعتماد و قانونی باشد. مدتها است که طلا و بیت کوین به هم پیوند خورده‌اند زیرا هر دو راهی برای محافظت از ثروت در برابر تورم و عدم اطمینان موجود در بازار اقتصاد کلان تلقی می‌شوند.

فرانک اسپیتری (Frank Spiteri)، مدیر ارشد شرکت Coinshares در مصاحبه‌ای با Bloomberg بیان کرد که شناخت بیت کوین به عنوان یک دارایی امن در مراحل ابتدایی به سر می‌برد. وی در ادامه افزود: “به نظر می‌رسد که ما در میانه بیداری همزمان موسسات با بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش دارایی هستیم.” از روز جمعه، ارزش یک بیت کوین به بیش از ۲۰ اونس طلا رسید. روز گذشته پیتر شیف (Peter Schiff) ، سرمایه گذار طلا و منتقد بزرگ بیت کوین، با انتشار توییتی بیان کرد که وقتی سرمایه گذاران ریسک بازار بیت کوین را درک کنند، دوباره به طلا برمی‌گردند.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید