پالیهاپیتیا بیت‌‌ کوین را بیمه‌ای در برابر شرایط عدم اطمینان در بازار کنونی می‌داند

0
143

قیمت بیت کوین (BTC) طی روزها و هفته‌های گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و اخیراً از مرز ۴۰ هزار دلار نیز گذشته است. طبق نظریه میلیاردر مشهور چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، بیت کوین به عنوان نوعی دارایی که هیچ وابستگی به پشتوانه دولتی ندارد و در برابر اقتصاد شکننده جهانی نوعی دارایی امن محسوب می‌شود. پالیهاپیتیا با استناد به یک افق زمانی پنج یا ده ساله، اعلام کرد که او فکر می‌کند بیت کوین در برهه‌ای از زمان به ۲۰۰ هزار دلار می‌رسد.

وی روز پنجشنبه در مصاحبه‌‎ای با شبکه خبری CNBC بیان کرد: “با بررسی روند گذشته، این موضوع یادآوری می‌کند که رهبران ما قابل اعتماد و مورد اطمینان نیستند.” وی همچنین اضافه کرد: “در هر صورت، ما واقعاً به نوعی بیمه که بتوانیم در زیر سر خود نگه داریم نیازمندیم که این توانایی را دارا باشد تا در شرایط فعلی اقتصادی، نوعی اطمینان خاطر ما باشد.”

از زمان شیوع همه گیری و جهانی ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، دولت‌‎های سراسر جهان اقدامات مختلفی را برای مقابله با تأثیر اقتصادی آن انجام داده‌اند. به ویژه ایالات متحده آمریکا که مبالغ هنگفتی دلار چاپ و هزینه کرده است.

بیت کوین بدون مرز و توسط مردم اداره می‌شود و به صاحبان خود این امکان را می‌دهد که سرمایه خود را کنترل کنند در حالی که به هیچ نظام متمرکزی وابسته نیست. علاوه بر این در اکتبر ۲۰۲۰، موسسه Fidelity گزارشی منتشر کرد که نشان دهنده عدم ارتباط قیمت بیت کوین با سایر بازارها مانند طلا و سهام است. پالیهاپیتیا در ادامه بیان کرد: “بافت جامعه فرسوده شده است و تا زمانی این گونه است که ما بفهمیم چگونه می‌توانیم آن را بهتر کنیم، وقت آن است که یک نوع بیمه در کنار خود داشته باشیم تا همه به سمت آن سرازیر شوند. بیت کوین می‌تواند این نقش را ایفا کند.”

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید