100 آدرس برتر بیت کوین در روند صعودی اخیر خریدار بودند

0
109

طبق آمار ارائه شده، دارایی ۱۰۰ آدرس برتر ثروتمندترین صاحبان بیت کوین در حال افزایش است و در طی ۳۰ روز گذشته این آدرس‌ها، ۱۶ درصد بیت کوین بیشتری جمع آوری کردند. در واقع این آدرس ها ۳۳۴ هزار واحد بیت کوین بیشتری به حساب‌های خود با ارزش حدودی ۱۱ میلیارد دلار افزودند. اکثریت سرمایه گذاران بیت کوین به ندرت به کاهش قیمت اخیر بیت کوین از ۴۱ هزار دلار به زیر ۳۳ هزار دلار واکنش نشان دادند و تنها هفت آدرس بیت کوین، از زمانی که بیت کوین در بالاترین قیمت خود در تاریخ ۱۰ ژانویه به سر می‌برد، سرمایه خود را از بیت کوین بیرون کشیدند.

شاید تعجب آور باشد، اما بسیاری از بزرگترین آدرس‌های حساب بیت کوین، هنوز در بازار گاوی اخیر تراکنشی نداشتند، شایان ذکر است که حداقل ده مورد این آدرس ها توسط صرافی هایی مانندHuobi ،Binance ، Bittrex و Kraken کنترل و معامله می‌شوند. تخمین‌های انجام شده بر این مبنا است که بقیه آدرس‌ها متعلق به ترکیبی از موسسات سرمایه گذاری و ثروتمندان هستند و تمایز قائل شدن بین این دو تقریبا غیرممکن است. نکته‌ی مهم در این رابطه این است که نوسانات بیت کوین به هیچ عنوان روی سرمایه گذاران بلند مدت این رمز ارز، اثر خاصی نمی‌گذارد.

در حال حاضر برای اینکه بتوانید خود را به رده برتر آدرس‌های بیت کوین برسانید، باید بیش از ۳۳۶ میلیون دلار بیت کوین در اختیار داشته باشید و برای شکستن رکورد ده آدرس برتر به میزان ۲٫۲ میلیارد دلار بیت کوین نیاز می‌باشد. آدرس های موجود در لیست برتر اغلب به دلایل مختلف مورد توجه قرار گرفته است، از جمله آدرس‌هایی که تصور می‌شود متعلق به خالق رمز ارز بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) باشد.

طبق آنالیز و تحلیل های شبکه آماری BitInfoCharts، ۶۴ آدرس از ۱۰۰ آدرس برتر بیت کوین، هرگز حتی یک ساتوشی هم از حساب خود خارج یا معامله نکردند که در نوع خود آمار بسیار جالبی است. این آدرس ها که در حال حاضر بیش از ۲٫۵ میلیون  واحد بیت کوین را با ارزش تقریبی ۸۵ میلیارد دلار کنترل می‌کنند، ۱۱ عدد از این آدرس‌ها بیشتر از نه سال عمر دارند. اگرچه هیچ کس نمی‌تواند ثابت کند که ۳۰۰ هزار واحد بیت کوین نگهداری شده توسط این آدرس ها از بین رفته است، اما اکثر مردم چنین تصوری در ذهن دارند.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید