بیت‌ کوین هنوز برای رسیدن به نقطه بدون بازگشت خود باید ادامه دهد

0
145

تب و تاب بازار بیت کوین (BTC) داغ‌تر از هر زمان دیگری است. اکنون بیت کوین مورد علاقه اقتصاددانان ارشد، موسسات سرمایه گذاری و مدیران صندوق‌های مالی است. در ابتدای پیدایش رمز ارز بیت کوین، وال استریت و ثروتمندان از بیت کوین فقط به عنوان یک علاقه زودگذر که هیچ تاثیری در بازار و تجارت ندارد یاد می‌کردند، اما اکنون بخش گسترده‌ای از این دارایی کمیاب دیجیتالی را در اختیار خود دارند. افزایش ناگهانی تقاضا همراه با کاهش عرضه، باعث افزایش روند صعودی قیمت بیت کوین در بازار رمز ارز شده است که قیمت هر واحد بیت کوین را بیش از پنج برابر افزایش داد.

مدتهاست که افزایش قیمت بیت کوین توسط مدل تجاری(S2F) پیش بینی شده است، اما به تازگی این مدل توانسته است خود را تا حد زیادی اثبات کند. برخی از سرمایه گذاران با توجه به این مدل انتظار داشتند رمز ارز بیت کوین تا ماه می سال ۲۰۲۰ با قیمت بیش از ۵۰ هزار دلار معامله شود، اما از زمان پیدایش بیت کوین مدت زمان قابل توجهی گذشته و با وجود تمام فراز و نشیب‌های بازار بیت کوین، این رمز ارز هنوز نتوانسته است به چنین سطحی برسد. اما طبق گفته خالق مدل تجاری(S2F)، بیت کوین خیلی زود می‌تواند به این سطح برسد.

مدل تجاری(S2F) تلاش می‌کند تا برآوردی تخمینی از قیمت هر واحد بیت کوین، بر اساس کمبود آن حساب و ارائه کند. سازوکار پاداش دهی سیستم هاوینگ (halving) در بلوک کد گذاری شده دارایی بیت کوین، میزان عرضه محدود شده بیت کوین را حتی بیشتر هم کاهش می‌دهد و در نتیجه افزایش قیمت را در پیش خواهیم داشت. هنگامی که این اتفاق در ماه می سال ۲۰۲۰ رخ داد، حتی اگر واکنشی فوری برای افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۵۰ هزار دلار وجود نداشته باشد، اما بیت کوین را در مسیری که در حال حاضر سپری می‌کند، قرار داد.

در حالی که مقایسه‌های خیره کننده‌ای بین اوج قیمتی حال حاضر و اوج قیمتی سال ۲۰۱۷ وجود دارد، اما مدل PlanB نشان می‌دهد که بازار تجاری گاوی هنوز در سیستم بیت کوین آغاز نشده است. این همان نقطه بدون بازگشت است که سازنده مدل تجاری (S2F) به آن اشاره کرده است.

نمودار نمایانگر نحوه عملکرد نقطه بدون بازگشت است. از آن نقطه به بعد، رمز ارز بیت کوین، ظرفیت موجود در بازار را بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ درصد دیگر اضافه می‌کند. افزایش مشابه از سطح فعلی، قیمت هر بیت کوین را در حدود ۲۵۰ هزار دلار تا ۳۵۰ هزار دلار قرار می‌دهد که با توجه به اهدافی که کارشناسان از همه اقشار پیش بینی می‌کنند، غیر واقعی نیست. با نظر به بازار گاوی قبلی نسبت به بازار فعلی، صعود بیت کوین به بالای ۳۲۵ هزار دلار قابل توجیه است. تحلیل‌گران افزایش قیمت بیت کوین را در بلندمدت به ۴۰۰ هزار دلار تا ۵۰۰ هزار دلار به ازای هر واحد پیش بینی کردند.

 منبع: Bitcoinist

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید