نشانه‌هایی از فصل آلت‌ کوین‌ها با توجه به سکوت سنگین بیت‌ کوین

0
120

پلتفرم تحلیلی Coin Metrics در آخرین خبرنامه State of the Network خود، به بررسی آلت کوین‌ها و عملکرد چشمگیر آنها تاکنون در سال جاری پرداخته است. این پلتفرم اذعان کرد که بسیاری از آلت کوین‌های مهم که طی رونق بازار رمز ارزها در سال ۲۰۱۷ افزایش یافتند، اکنون مرده و یا از بین رفته‌اند و نژاد جدیدی از دارایی‌های مالی غیرمتمرکز جایگزین آن‌ها شده است. این گزارش اضافه کرد که با ورود سرمایه جدید به بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، ممکن است مقداری از این پول و سرمایه به سمت آلت کوین‌ها سرازیر شود.

این گزارش تصدیق کرد که موسسات سرمایه گذاری تا حد زیادی مسئول افزایش قیمت کنونی بیت‌کوین بودند و هنوز نسبت به آلت‌ کوین‌ها، تردید دارند. سرمایه گذاری در آلت کوین تا حد زیادی یک پدیده خرده فروشی محسوب می‌شود. با توجه به بازدهی مالی بررسی شده از ابتدای دسامبر سال ۲۰۲۰، بیت کوین و اتریوم پیشتاز رالی اخیر بودند، با این وجود چندین دارایی رمز ارز با ارزش بالا نیز عملکرد خوبی داشتند و به بالاترین حد خود رسیده‌اند. اما در این زمینهدو استثنا قابل توجه وجود دارد. ریپل (XRP) و EOS.

نمودارهای چشمگیر این رمز ارز‌های با سابقه نشان می‌دهد که ریپل از ۱ دسامبر ۵۴٫۶ درصد از ارزش خود را از دست داده است و EOS نیز در همین مدت ۷٫۵ درصد افت قیمت داشته است. مشکلات ریپل زمانی شروع شد که سرانجام در نبرد با سازمان امنیتی مالی SEC شکست خورد و این سازمان از شرکت ریپل شکایت کرد. از اواخر ماه نوامبر ریپل از بالاترین میزان قیمت خود یعنی تقریبا ۰٫۷۰ دلار، در حدود ۶۰ درصد افت قیمت داشت و به قیمت ۰٫۲۹ دلار در زمان نگارش این خبر کاهش یافت.

مشکلات کمپانی سازنده EOS یعنی Block.one به وخامت اوضاع ریپل نبود، اما در هر حال این مشکلات باعث توقف این رمز ارز شد. مدیر ارشد فنی شرکت، دن لاریمر (Dan Larimer) استعفای خود را در اوایل ماه جاری به دلیل کمبود توسعه و تولید محصول اعلام کرد. طی یک سال گذشته، EOS حدود ۲۳ درصد از ارزش خود را از دست داده است و از آنجایی که در آوریل سال ۲۰۱۸ بالاترین رقم آن در حدود ۲۲ دلار است، EOS به میزان ۸۷ درصد نسبت به رکورد تاریخی خود کاهش قیمت داشته است.

کسانی که از فصل سوددهی آلت کوین‌ها لذت می‌برند شامل Polkadot ، Binance Coin، Chainlink و البته اتریوم هستند، هرچند دیگر واقعاً نباید اتریوم را آلت کوین نامید. اگرچه در ۲۴ ساعت گذشته، بازار رمز ارز شرایط نزولی به خود گرفته، اما بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که با ورود به سال ۲۰۲۱، می‌توان گفت که وارد فصل آلت‌ کوین‌ها شدیم و این رمز ارزها روند صعودی خود را ادامه خواهند داد. در حال حاضر بیت کوین در جایگاه فعلی خود ساکن شده و نوسانات اندکی را تجربه می‌کند و میدان اصلی بازار رمز ارز به دست آلت کوین‌‎ها افتاده است.

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید