بازار بیت‌ کوین، چشم انتظار تصمیم‌گیری حقوقی‌ها

0
111

سقوط بیت کوین (BTC) به زیر ۳۰ هزار دلار کوتاه مدت بود زیرا بیت کوین به عنوان رمز ارز برتر، موج جدیدی از حمایت را در این مسیر ریزشی پیدا کرد. از حمایت‌های انجام شده می‌توان به خرید ۱۰ میلیون دلاری که در لحظه افت قیمت بیت کوین از کمپانی MicroStrategy انجام شد اشاره کرد. اطلاعات حاصل از پلتفرم‌های Cointelegraph و TradingView نشان می‌دهد که ورود پر ازدحام افراد به بازار رمز ارز به رشد ۴٫۹۲ درصدی بیت کوین کمک کرده و باعث رسیدن به سطح قیمتی ۳۳۸۶۶ دلار شده است.

از آنجا که چشم انداز تصویب بسته‌های محرک عظیم دولت بایدن (Biden) برای کمک به تحریک مجدد و بهبود اقتصاد ایالات متحده آمریکا، بسیار مثبت است، بحث در رابطه با تبدیل بیت کوین به عنوان یک دارایی امن برای مقابله با تورم در ایالات متحده آمریکا دوباره از سر گرفته شده است. اگرچه با توجه به نوسانات اخیر بیت کوین برخی از تحلیلگران می‌گویند که بیت کوین یک دارایی دوره‌ای است تا یک سرمایه گذاری بلند مدت، اما تحرکات اخیر قیمت بیت کوین توجه سرمایه گذاران خرده فروش را جلب کرده است که به طور عمده به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند.

حتی بانک تسویه حساب‌های بین المللی نیز اذعان کرده است که ارزهای دیجیتال ممکن است در تجارت‌های بانکی مورد استفاده قرار گیرند و این سازمان برنامه‌هایی را برای ارائه انواع آزمایش‌های ارز دیجیتال برای آماده سازی این سیستم به بانک مرکزی، در سال جاری بیان کرده است. اکنون که شاخص ترس بیت کوین از “طمع افراطی” به “ترس” تبدیل شده است، به نظر می‌رسد برخی از سرمایه گذاران از توصیه تاجر معروف وارن بافت (Warren Buffet) با مضمون “زمانی که بازار ریزشی است، حتما خرید کنید”، استفاده می‌کنند.

به گفته چاد استینگلاس (Chad Steinglass)، رئیس تجاری کمپانی CrossTower، اصلاح قیمت بیت کوین ممکن است در ابتدا به دلیل نظرات انتقادی ایالات متحده آمریکا انجام شده باشد. پیش از اظهار نظر وزیر خزانه داری جنت یلن (Janet Yellen)، بیت کوین در حال فاز “تثبیت پس از اصلاح قیمت” بود و بین ۳۴ هزار دلار تا ۳۸ هزار دلار نوسان داشت، در حالی که معامله گران منتظر بودند ببینند کدام طرف از محدوده به چالش کشیده می‌شود و یا شکسته می‌شود. استینگلاس بیشتر توضیح می‌دهد که مراحل بعدی بیت کوین با توجه به اقدامات موسسات سرمایه‌گذاران تعیین می‌شود.

وی در ادامه افزود:

۳۱ هزار دلار نرخی با حمایت قوی بود. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا آن دیوار باقی مانده است یا اینکه موسسات به تجمع بیت کوین خود ادامه می‌دهند. اگر این کار را انجام دهند، احتمالاً روند خرید و فروش بازار بیت کوین دوباره برقرار می‌شود و مسیر صعودی ادامه می‌یابد. اگر موسسات به حاشیه منتقل شوند و منتظر راهنمایی بیشتر نظارتی برای انجام معاملات در بازار رمز ارز شوند، در این صورت عدم جریان خرید آنها در بازار رمز ارز به شدت احساس می‌شود.”

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید