روند رو به رشد اتریوم و امیدواری تحلیل‌گران به سطوح بالاتر

0
144

اتریوم (ETH) نیز در کنار بیت کوین (BTC) در حال تبدیل شدن به یک دارایی امن است که با افزایش قیمت خود، در معاملات منطقه آسیا در صبح روز دوشنبه، به رکورد جدیدی از حیث میزان معاملات و سطح قیمتی دست یافت. ارزش اتریوم در جریان معاملات بازار آسیا در صبح روز دوشنبه به بالاترین سطح خود رسید و تقریبا نزدیک به ۱۵۰۰ دلار شد. بسیاری از تحلیل‌گران، پیش بینی‌های گاوی و صعودی بیشتری را برای این رمز ارز، ارائه دادند.

در طی ۲۴ ساعت گذشته، چندین صرافی از جمله Binance بالاترین قیمت اتریوم خود را در حدود ۱۴۷۵ دلار اعلام کردند اما اتریوم از آن زمان کمی عقب نشینی کرده است. در زمان نوشتن این خبر، اتریوم با قیمت ۱۴۱۷ دلار در حال معامله می‌باشد که سود ۶ درصدی را در بازه ۲۴ ساعته نشان می‌دهد. طی هفت روز گذشته اتریوم، ۱۵٫۵ درصد سود کسب کرده در حالی که بیت کوین در همان زمان در هفته گذشته ۸٫۵ درصد عقب نشینی کرده است. درواقع اتریوم سرانجام از برادر بزرگ خود یعنی بیت کوین جدا شده و مسیر خود را طی می‌کند.

با در نظر گرفتن ارزش فعلی اتریوم، اکنون بیش از ۴ میلیارد دلار از این رمز ارز در طرح اتریوم ۲٫۰ سهام گذاری شده است که حداقل برای یک سال دیگر در قرارداد سپرده Beacon Chain قفل شده است. این موضوع شاید زیاد قابل توجه نباشد اما باید دانست که این اتریوم باید بیش از یک سال قفل باشد تا بتواند بلاکچین جدید را تأمین کند. این مسئله فقط زمانی امکان پذیر خواهد بود که فاز ۱٫۵، اتریوم ۱ و اتریوم ۲ را با هم ادغام شوند. درحال‌حاضر، عملکرد درآمد سالیانه سهام‌گذاری اتریوم تقریباً ۹٫۳ درصد است.

سهامداری فقط یکی از ابعاد تقاضا برای رمز ارز اتریوم است که در عین حال به دلیل قفل شدن این رمز ارز، باعث کاهش عرضه نیز می‌شود. یکی دیگر از نکات بسیار مثبت اتریوم که باعث رونق این رمز ارز و شبکه‌ی آن شده است، بحث توکن سازی و سیستم DeFi است که در یک سال گذشته از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است. موسسات و سرمایه گذاران نیز به این امر پی برده‌اند و احتمالاً تقاضا برای اتریوم در سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد یافت و قطعا باعث جهش قیمتی این رمز ارز خواهد شد.

در همین رابطه،مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، تحلیل‌گر مطرح بازار رمز ارز و از طرفداران بزرگ بیت کوین، در آخرین دیدار خود با جوزف لوبین (Joseph Lubin)، یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم بیان کرد که قیمت این رمز ارز می‌تواند به ۲۶۰۰ دلار برسد. شایان ذکر است که برای رسیدن اتریوم به چنین سطحی از قیمت، قطعا نیاز است که موسسات مالی و شرکت‌ها نیز وارد بازار این رمز ارز شوند.

منبع: Cryptopotato

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید