نشانه‌هایی از کاهش علاقه موسسات مالی نسبت به بازار رمز ارز مشاهده می‌شود

0
107

قیمت بیت کوین (BTC) در طی روزهای گذشته پس از کاهش به ۲۸۸۵۰ دلار بهبود یافت. با این حال، پس از جهش سریع این رمز ارز، بیت کوین در ۲۳ ژانویه قادر به شکست مقاومت سنگین ۳۳ هزار دلار نبوده و در زیر این سطح قرار دارد. پیش از این، هنگامی که قیمت بیت کوین به زیر ۳۲ هزار دلار رسید، بیت کوین در صرافی Coinbase بسیار کمتر از صرافی Binance معامله شد. کمبود معامله در صرافی Coinbase به یک دلیل اساسی نگران کننده بود. وقتی صرافی Coinbase قیمت کمتری نسبت به سایر صرافی ها دارد، وجود فشار فروش بالا در بازار ایالات متحده آمریکا را نشان می‌دهد.

با افزایش فشار فروش بیت کوین در بازار ایالات متحده آمریکا، معمولا قیمت بیت کوین در مدت کوتاهی ریزش زیادی را تجربه می‌کند. اما، تقریباً بلافاصله پس از بازگشت بیت کوین به سطح ۳۰ هزار دلار، حجم معاملات در صرافی Coinbase دوباره بالا گرفت شد. در این رابطه، تحلیل‌گران QCP Capital، نشانه‌های زیادی از “خستگی موسسات سرمایه گذاری از بازار بیت کوین” را بیان کردند. با توجه به اینکه روایت اصلی حول مطالب اخیر نشان می‌دهد که تقاضای موسسات سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در بیت کوین بیشتر از منطقه آمریکا بوده است، در صورت کند شدن اشتهای موسسات سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در بیت کوین، ممکن است روند صعودی بیت کوین متوقف شود.

تحلیل‌گران در ادامه با توجه به علائم خستگی موسسات سرمایه گذاری افزودند: “ما آنالیز منطقه زمانی بازار بیت کوین را انجام داده‌ایم که این تجزیه و تحلیل با توجه به جنب و جوش بازار بیت کوین در ساعات آسیا در مقابل ساعت ایالات متحده آمریکا (هر کدام ۱۲ ساعت) است. از مارس سال گذشته، شاهد الگویی از خرید سنگین در ایالات متحده آمریکا بوده‌ایم در حالی که بازار نهنگ‌های آسیایی و ماینر‌ها اکنون در این زمینه پیشگام هستند.”

اگر تقاضای موسسات مالی برای سرمایه گذاری کاهش یابد، بیت کوین در معرض خطر یک مرحله اصلاح قیمتی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ می‌باشد. موسسات مالی مانند شرکت Grayscale، هنوز هم جریان‌های مالی بزرگی را در سیستم بیت کوین به وجود می‌آورند که نشان دهنده تقاضای بالا برای این رمز ارز می‌باشد. در همین حین، کمپانی MicroStrategy به سیاست خرید بیت کوین در هر افت قیمت بیت کوین ادامه می‌دهد و در آخرین روند نزولی، ۱۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

بنابراین بدون شک می‌توان گفت که نقش اصلی در روند آتی بیت کوین را موسسات مالی و حقوقی ایفا خواهند کرد و باید منتظر ماند که آیا این موسسات با خرید‌های انبوه خود به بازار رمز ارز باز می‌گردند یا خیر. در واقع شرایط به گونه‌ای است که بازار بیت کوین از هیجان افتاده است و این بازار قطعا نیازمند یک محرک قوی برای جلوگیری از روند ریزشی خود و در ادامه شروع برای روند صعودی می‌باشد.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید