ارزش بازار رمزارز از ارزش سهام شرکت گوگل پیشی گرفت

0
127

بازار رمز ارز پس از اعلام رسمی تسلا مبنی بر سرمایه گذاری در بستر بیت کوین (BTC)، به یک نقطه عطف مهم رسیده است و همین موضوع باعث شد برای اولین بار در تاریخ ، بازار رمز ارز از لحاظ سرمایه بازار از Alphabet’s GOOG و GOOGL که سهام‌های شرکت گوگل محسوب می‌شود، پیشی بگیرد. در ۱۰ فوریه، کل سقف بازار رمز ارز به ۱٫۴۱۳ تریلیون دلار رسید و از سطح کل سهام گوگل کلاس A و کلاس C سبقت گرفت. در زمان نگارش این مقاله، سرمایه بازار GOOGL و GOOG به ترتیب ۱٫۳۹ تریلیون دلار و ۱٫۴۰۴ تریلیون دلار است.

سرمایه بازار رمز ارز در بحبوحه روند صعودی قیمت رمز ارز به طور مداوم در حال افزایش است و در اوایل ژانویه مرز یک تریلیون دلار را شکست. ارزش کل بازار رمز ارز از سقف کل تسلا پیشی گرفت. بلافاصله پس از پیشی گرفتن ارزش بازار رمز ارز از بازار تسلا، این شرکت در تاریخ ۸ فوریه اعلامیه مهم و گسترده‌ای را منتشر کرد با این پیام که کمپانی تسلا مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بیت کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا گزارش داده است. این افزایش صعودی اخیر بازار رمز ارز، اکنون بازار را از نظر ظرفیت بازار پشت آمازون، مایکروسافت و اپل قرار می‌دهد.

در حال حاضر گزارش‌هایی در رابطه با این موضوع وجود دارد که بعد از تسلا، اپل نیز به بازار رمز ارز ورود خواهد کرد. در صورت تحقق چنین امری، قطعا شاهد جهش شدید بازار خواهیم بود و بعید نیست که ارزش بازار رمز ارز بتواند از ارزش سهام آمازون و مایکروسافت نیز پیشی بگیرد. با ورود تسلا به بازار بیت کوین، بسیاری از شرکت‌ها در حال گمانه زنی برای ورود به این بازار می‌باشند و قطعا این حرکت ایلان ماسک (Elon Musk) به عنوان مدیر عامل تسلا، نقطه عطفی برای بازار رمز ارز به شمار می‌آید.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید