انتقال 100 بیت ‌کوین متعلق به دوران ساتوشی بعد از گذشت 11 سال

0
77

تحلیلگران بلاک‌چین شبکه بیت کوین (BTC)، ۱۰۰ واحد از این رمز ارز را که در ژوئن ۲۰۱۰ استخراج شده بود را شناسایی کرده‌اند که امروز برای اولین بار منتقل شد. یک ماینر باسابقه که ذخیره بیت کوین خود را از سال ۲۰۱۰ ثابت نگه داشته بود، بلاخره آن را باز کرد و ۱۰۰ بیت کوین از دو کیف پول که بیش از یک دهه ثابت مانده بودند منتقل شد. قبل از تراکنش امروز، تقریباً ۱۱ سال پیش این آدرس‌ها از زمان دریافت جایزه ۵۰ بیت کوینی خود هیچ فعالیتی نداشته‌اند، به جز دو معامله ورودی به ارزش فقط ۰٫۰۰۰۰۰۵۴۷ بیت کوین برای هر کدام که در شش ماه گذشته به کیف پول‌ها ارسال شده است.

تراکنش انجام شده دو خروجی آدرس ماین شده را با هم ترکیب کرد که نشان می‌دهد هر دو آدرس متعلق به یک مالک هستند. این دو بلاک در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۰ فقط با فاصله چند ساعت استخراج شدند. بیت کوین در زمان نگارش این خبر در سطح ۴۹۸۰۰ دلار قرار داشت و ارزش تقریبی این تعداد بیت کوین ۵ میلیون دلار تخمین زده شده است. با احتساب استخراج بیت کوینی که در آن زمان به قیمت ۰٫۰۸ دلار معامله می‌شد، ارزش کنونی ذخیره بیت کوین این نهنگ ۶۲۲۵۰۰ برابر افزایش یافته است.

بیت کوین‌های استخراج شده در بلاک‌های ۶۰۳۶۵ و ۶۰۳۸۵ بعید است متعلق به ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamoto)، خالق افسانه‌ای بیت کوین باشد که حدس زده می‌شود حداقل ۱٫۱ میلیون واحد بیت کوین استخراج کرده است. انتقال سکه‌های سال ۲۰۱۰ یک اتفاق غیرمعمول است، محققان تنها ۱۸ تراکنش مربوط به بیت کوین را با ورودی‌های مربوط به جولای ۲۰۱۰ یا قبل از آن تا به اینجا شناسایی کردند. در ماه می سال ۲۰۲۰، ۵۰ بیت کوین از یک آدرس ماینر متعلق به سال ۲۰۰۹ نقل مکان کرد و باعث ایجاد حدس و گمان‌های هیجان انگیزی شد که این بیت کوین ممکن است متعلق به ساتوشی باشد.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید